Автор Тема: Українська політика. Війна. 15 листопада -
 

Offline Solmir

  • *****
  • Повідомлень: 4675
  • Karma: 3539
  • Стать: Чоловіча
  • Киев
Re: Українська політика. Війна. 15 листопада -
« Reply #10620 : Травень 16, 2024, 14:26:27 »
Від Нойнеца:
Цитувати (виділене)
В коментах підказали геніальну ідею.

Справа в тому, що формуючи справжній список критично важливих для обороноздатності підприємств, ми робимо його надзвичайно цікавим для російської розвідки. І коли москалі його отримають, то вони точно будуть знати, хто ті люди і ті підприємства, які для нас насправді критично важливі. Це буде список пріоритетних для них цілей.

Тому всі ті кур'єри глово, айтішники фавбету і клоуни з цирку, якими наповнюється цей список, важливі і потрібні для того, щоб своїми тілами, кожен день ризикуючи життям, рятувати ці критичні підприємства і критичних співробітників від наглої смерті від ракети з новічком.

Геніально! Геніально! Знімаю шляпу перед мудрістю нашого керівництва.

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4719
  • Karma: 2825
  • Стать: Жіноча
Re: Українська політика. Війна. 15 листопада -
« Reply #10621 : Травень 16, 2024, 14:50:47 »
Це взагалі обовязково законом робити, публічно бронювати? Не можна зробити якусь процедуру погодження? Чи якось змінити підхід тому що по суті це ж мобілізація коли люди працюють на стратегічно важливих напрямках?
Як я бачу, коли інженери виробляють дрони чи навіть коли будівники роблять фортифікації чому вони ВЖЕ не вважаються мобілізованими?

Я звісно не державник, але здається абсолютно нелогічним підхід мобілізувати на нуль людей які цей нуль ВЖЕ забезпечують.

Offline Oak

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 7472
  • Karma: 3770
  • Стать: Чоловіча
Re: Українська політика. Війна. 15 листопада -
« Reply #10622 : Травень 16, 2024, 15:04:30 »
чому вони ВЖЕ не вважаються мобілізованими?

Хоча б тому, що мобілізація за визначенням відбувається в армію.

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4719
  • Karma: 2825
  • Стать: Жіноча
Re: Українська політика. Війна. 15 листопада -
« Reply #10623 : Травень 16, 2024, 15:14:04 »
чому вони ВЖЕ не вважаються мобілізованими?

Хоча б тому, що мобілізація за визначенням відбувається в армію.
Якесь неповне визначення. А комплекс заходів на забезпечення армії - це шо тоді?

Offline Oak

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 7472
  • Karma: 3770
  • Стать: Чоловіча
Re: Українська політика. Війна. 15 листопада -
« Reply #10624 : Травень 16, 2024, 15:37:55 »
А комплекс заходів на забезпечення армії - це шо тоді?

Так можна й збір податків мобілізаційними заходами назвати.

Нормальне же визначення: мобілізація -- це в армію. Якщо людину не можна мобілізувати, бо вона критична там де вже є -- бронь від мобілізації.

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16088
  • Karma: 15400
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Українська політика. Війна. 15 листопада -
« Reply #10625 : Травень 16, 2024, 15:50:03 »
чому вони ВЖЕ не вважаються мобілізованими?

Хоча б тому, що мобілізація за визначенням відбувається в армію.

Ніт. Законом встановлено, що мобілізація це - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу.
Тобто, мобілізація це комплекс заходів, де призов на військову службу під час мобілізації та на воєнний час - один з таких заходів. Й як на мене, формулювання «бронювання від мобілізації» не є коректним. Бронюють не від мобілізації, а від вступу на військову службу за умов мобілізації та на період воєнного часу. Й якщо працівник працює на підприємстві, яке виконує військові замовлення, є стратегічно важливим й все таке інше (це я своїми словами), то він тим самим вже бере участь в комплексі заходів, які в сукупності й складають мобілізацію в широкому сенсі. Але це не є військовою службою за умов мобілізації та на період воєнного часу. Й якщо він є цінною одиницею, то підприємство його бронює саме від вступу до цієї військової служби. Бо мобілізація й військова служба не є тотожними поняттями.
Корочі, усе складно ) А висловлювання «мобілізація це в армію» є побутовим спрощенням.
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Oak

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 7472
  • Karma: 3770
  • Стать: Чоловіча
Re: Українська політика. Війна. 15 листопада -
« Reply #10626 : Травень 16, 2024, 16:33:38 »
Ну от, зразу стало все складно :). Інженер мобілізований та солдат мобілізований. Але інженер завтра звільниться й буде не мобілізованим. А солдат звільнитися не може. Бо один на військовій службі, а інший просто в комплексі заходів.
Моє визначення мені більше подобається. Красиве, лаконічне, однозначне. Хоч й побутове.

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4719
  • Karma: 2825
  • Стать: Жіноча
Re: Українська політика. Війна. 15 листопада -
« Reply #10627 : Травень 16, 2024, 17:20:54 »
"Красиве і лаконічне" не дає відповіді на питання хто буде робити дрони замість інженера якого заберуть на нуль. І чим він там в результаті буде воювати.
І взагалі то зі стратегічно важливої роботи під час війни не має бути "просто" звільнитися. Хіба шо в армію якшо хочеться москаля голіруч душити.
Неправильно шо в нас ВПК децентралізований недержавний, замішаний на ентузіазмі цивільних але який вже є, і йому треба допомагати, а не топити.

Offline Oak

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 7472
  • Karma: 3770
  • Стать: Чоловіча
Re: Українська політика. Війна. 15 листопада -
« Reply #10628 : Травень 16, 2024, 17:24:51 »
Та давайте вже шарашки зробимо

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34805
  • Karma: 17059
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Українська політика. Війна. 15 листопада -
« Reply #10629 : Травень 16, 2024, 18:41:02 »
Та давайте вже шарашки зробимо
десь так зараз умовний Арахамія і думає
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34805
  • Karma: 17059
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Українська політика. Війна. 15 листопада -
« Reply #10630 : Травень 17, 2024, 07:40:38 »
🔥 «Порт подорвали! Порт взорвали наш!» — так атакували БПЛА головний порт Чорноморського флоту рф у Новоросійську

Також під атакою опинилися мазутний термінал та об'єкт "Транснєфті". Повідомляється про те, що місто знеструмлене, а місцеві нарахували до 40 вибухів. Також не працює громадський транспорт у Новоросійську.

Під атакою був і Севастополь - у місті частково пропало світло.

Не обійшли дрони і Туапсе, а саме Туапсинський нафтопереробний завод. Він горить після атаки БПЛА.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34805
  • Karma: 17059
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Українська політика. Війна. 15 листопада -
« Reply #10631 : Травень 17, 2024, 09:33:52 »
Зʼявились якісні супутникові знімки аеродрому Бельбек від MAXAR, за якими можна ідентифікувати втрати ворога в авіації:

▪️2 МіГ-31;
▪️Су-27;
▪️МіГ-29.

Також на знімках чітко видно згорівший склад ПММ. Ну і не варто забувати про втрачену батарею С-400. Досить імовірно, що є також і інші ушкоджені суббоєприпасами борти або інша техніка, яку змогли евакуювати.
Товсті ракети зробили свою справу і зробили її дуже якісно.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Sasha_girl

  • *****
  • Повідомлень: 3654
  • Karma: 1902
  • Стать: Жіноча
  • Украина, Киев
Re: Українська політика. Війна. 15 листопада -
« Reply #10632 : Травень 17, 2024, 14:37:33 »
«Порт подорвали! Порт взорвали наш!» — так атакували БПЛА головний порт Чорноморського флоту рф у Новоросійську
Приёмка зерна в портах Новороссийска остановлена после атаки. — губернатор Кондратьев.
Борітеся — поборете! Вам бог помагає!

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4719
  • Karma: 2825
  • Стать: Жіноча
Re: Українська політика. Війна. 15 листопада -
« Reply #10633 : Травень 17, 2024, 19:50:24 »
«Порт подорвали! Порт взорвали наш!» — так атакували БПЛА головний порт Чорноморського флоту рф у Новоросійську
Приёмка зерна в портах Новороссийска остановлена после атаки. — губернатор Кондратьев.

Я не те шоб злорадствую. Я доброрадствую.
У квітні експорт зернових та олійних культур сягнув рекорду воєнного часу, склавши 6,6 млн т.

Основними експортними культурами у квітні були кукурудза (4,1 млн т), пшениця (1,9 млн т) та ячмінь (231 тис. т).

Чорноморські маршрути залишаються ключовим фактором зростання експорту аграрної продукції: на них припадає 78% експорту зернових та олійних культур, що є другим найвищим показником з лютого 2022 року.

Offline Солоха

  • *****
  • Повідомлень: 9947
  • Karma: 6009
  • Стать: Жіноча
  • Я не крило, я дзьоб
Re: Українська політика. Війна. 15 листопада -
« Reply #10634 : Травень 17, 2024, 21:05:50 »

Російські пабліки пишуть про вибух у військовій академії у Санкт-Петербурзі. Версії окупантів щодо того, що сталося, різняться.
Так, пропагандисти розповідають, що вибух прогримів в академії зв'язку імені Будьонного на Тихорецькому проспекті.

Одні телеграм-канали припускають, що будівля зазнала атаки безпілотників, а інші стверджують, що у підвалі будинку вибухнув боєприпас.

Попередньо, постраждало сім людей. Двоє перебувають у тяжкому стані, один – у реанімації. Наразі на місці вибуху працюють оперативні служби


https://24tv.ua/ataka-bpla-sankt-peterburg-rosiyani-kazhut-pro-udar-po-viyskoviy_n2557806

Offline invariant

  • *****
  • Повідомлень: 7801
  • Karma: 3637
  • Стать: Чоловіча
  • Київ <-> Вінниця
    • Шарага
Чи то сюди, чи то в комп'ютерне, чи то в "скажену хату"... коротше, сьогоднішніх тестувальників "резерва+" треба, мабуть, бронювати. Принаймні тих генїїв, кому вдалося пройти авторизацію з першого разу.
Russian warship, go fuck yourself!

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35721
  • Karma: 23548
  • Стать: Чоловіча
Чи то сюди, чи то в комп'ютерне, чи то в "скажену хату"... коротше, сьогоднішніх тестувальників "резерва+" треба, мабуть, бронювати. Принаймні тих генїїв, кому вдалося пройти авторизацію з першого разу.
Та то натовп шанувальників застосунку обвалив вхід до нього.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35721
  • Karma: 23548
  • Стать: Чоловіча
Міністерство оборони
🇺🇦 Українці, ви найкрутіші!

❗️Станом на зараз 150 000 громадян вже успішно авторизувалися у застосунку Резерв+.

І ще сотні тисяч запитів – у черзі.

📡Застосунок захищений від DDOS-атак та намагань ворога його зламати, тому функція авторизації може працювати не у всіх одночасно.

Технічна команда працює 24/7, виправляє всі помилки та реагує на зауваження.

Дякуємо, що показуєте приклад відповідальності! Та нагадуємо, що термін для оновлення даних – 60 днів, тож виконати обов’язок встигнуть всі.

Залишаємося на зв’язку🫡

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34805
  • Karma: 17059
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Пару тижнів почекаю, потім гляну, що там за додаток. Хоча я був в ТЦК в квітні, може й не треба нічого оновлювати, дуже все заплутано в них.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35721
  • Karma: 23548
  • Стать: Чоловіча
Я у січні був. Думаю, треба буде пізніше таки сходити.

Online bobr.dobr

  • ****
  • Повідомлень: 350
  • Karma: 236
Пару тижнів почекаю, потім гляну, що там за додаток. Хоча я був в ТЦК в квітні, може й не треба нічого оновлювати, дуже все заплутано в них.
В тексті закону немає виключень для тих, хто нещодавно оновлював дані. Щоб не нариватись на штраф - треба оновити після 18.05. Бо інакше воєнком зобов'язаний буде його виписати (і я не бачу підстав, чому б йому це не виконувати).   
А от ВЛК може й не треба буде знову проходити (принаймні, поки не видадуть повістку для її проходження).

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34805
  • Karma: 17059
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Мені якраз треба буде знов ВЛК проходити, змінювати обмежену придатність на придатність, то я думаю, похід за направленням на ВЛК буде і оновленням даних заодно.

Писи. І щодо треба оновити - я так розумію, це якщо у мене щось не оновлене, чогось їм не вистачає. Бо в квітні вони нічого додаткового не запитували.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Roman_V_M

  • *****
  • Повідомлень: 1274
  • Karma: 685
  • Стать: Чоловіча
  • THERE IS NO JUSTICE. THERE IS JUST ME.
    • Roman's Blog
Я у них був у лютому. Мені сказали, що мій радянський військовий з виключенням з обліку у 2015 році за статтею 38а дійсний, і їм від мене нічого не треба. Але зараз заднім числом думаю, що треба було уточнити стосовно qr коду. Бо досі по пенсійному випускали, але що далі буде - хез. Додаток заради приколу встановив, але висить на "Отримую інформацію...".

Зі. Вийшло  :smilie1:
« Останнє редагування: Вчора в 18:57:18 від Roman_V_M »

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35721
  • Karma: 23548
  • Стать: Чоловіча
Цитувати (виділене)
«Четвертий пішов!»

Зенітники 110-ки продовжують виписувати полумʼяні штрафи московитським літунам за незаконний перетин кордону.

Знову прибили Су-25 ворога, вже четвертий на рахунку зенітників 110-ої бригади

Нині його рештки дотлівають в одній з донецьких посадок.

Offline Leo_need

  • *****
  • Повідомлень: 9506
  • Karma: 1578
  • Стать: Чоловіча
  • Україна, м.Київ
Додаток заради приколу встановив, але висить на "Отримую інформацію...".
Якщо не секрет, ти з якого банку авторизувався ? У мене Сенс-Банк, після підтвердження в застосунку Сенс_Банку пише, що все ОК, поверніться до Резерв+, а там пише "Помилка 404, файл не знайдено"

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35721
  • Karma: 23548
  • Стать: Чоловіча
Десяток патчів і прога, як та лялечка.
Цитувати (виділене)
Ярослав Шерстю
Про Резерв+

Вже більше десяти років я займаюся розробкою та впровадженням програмного забезпечення для військових. За цей час жодного разу не допустив такої халепи, як у випадку з Резерв+.

Мій досвід дозволяє мені давати експертну оцінку: я створював військовий месенджер MilChat, застосунки для артилерії та ситуаційної обізнаності УКРОП, які використовуються десятками тисяч користувачів. І робив це з невеликою командою та без державного фінансування.

Тепер про Резерв+.
Додаток призначений для віддаленого оновлення даних у ТЦК.
Але вже зараз відомо:

1. У багатьох користувачів не працює авторизація через BankiD. Це єдиний спосіб авторизації.
2. Код додатку не обфускований, тобто доступний для будь-кого, хто його завантажив. Про обфускацію навіть джун знає, протобаф в допомогу.

Відкритість коду призвела до швидкого реверсінженірінгу, і зацікавлені айтішники виявили дивні речі, наприклад, фрагменти коду, схожі на код шкільного онлайн-щоденника. Що це взагалі таке, як таке може бути.

3. Найцікавіше – додаток офіційно перевірено відповідними органами на відповідність вимогам кібербезпеки та захисту персональних даних. Але поточний стан свідчить про формальне підписання документів, ймовірно, без належного аналізу.

4. Технічна підтримка додатку здійснюється через Telegram Міноборони. Це небезпечно, враховуючи можливу співпрацю Telegram із російськими спецслужбами.

5. Застосунок Резерв+ фінансується з державного бюджету, тобто з коштів платників податків. Це означає, що на розробку і підтримку програми виділяються значні фінансові ресурси, які могли б бути використані на інші важливі потреби.
Керівництво проектом здійснює заступник міністра оборони, що додає вагомості і відповідальності за якість продукту.
Проте, попри значні ресурси і високий рівень керівництва, якість додатку викликає серйозні питання.

Висновок: Реліз викатували через йобтвоюмать аби встигнути до 18 травня, коли набуває чинності новий закон про мобілізацію.
Вийшло, як завжди, – поспіх нашкодив якості.
Наразі раджу краще піти до ЦНАПу, ніж користуватися додатком.
Окрім технічних проблем, неповно є і ще якісь підводні камені.

Нагадаю, для уточнення даних є ще 60 днів.

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34805
  • Karma: 17059
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
піду я краще просто в ТЦК через місяць :grin:
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Roman_V_M

  • *****
  • Повідомлень: 1274
  • Karma: 685
  • Стать: Чоловіча
  • THERE IS NO JUSTICE. THERE IS JUST ME.
    • Roman's Blog
Якщо не секрет, ти з якого банку авторизувався ?
Приват. Але спрацювало не одразу.

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16088
  • Karma: 15400
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
піду я краще просто в ТЦК через місяць :grin:

Чоловік зареєструвався без проблем, чи то за хвилину чи за дві ) Але виявилося, що в них тама немає ніяких відомостей про інвалідність, написано «на обліку» й мабуть що тре все одне йти в ТЦК ногами.
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.