Автор Тема: Библиотека
 

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1500 : Листопад 08, 2023, 19:57:48 »
Claire North, "The First Fifteen Lives of Harry August" (наскільки я знаю, український переклад є).
Ну ОК, спробую знайти і прочитати. :smilie1:

Offline Drakonchik

  • *****
  • Повідомлень: 2092
  • Karma: 455
  • Стать: Жіноча
  • Дніпро
Re: Библиотека
« Reply #1501 : Листопад 15, 2023, 11:28:52 »
Прочитала Маріо ВАРҐАС ЛЬЙОСА «Поклик племені»
Cпойлер
Цитувати (виділене)
Інтелектуальна автобіографія Нобелівського лауреата з літератури.

Картографія мислителів-лібералів про розвиток ідеологій у ХХ сторіччі, з перспективи, яка з’являється, «коли стаєш на плечі гігантів». Автор аналізує свою ідеологічну еволюцію й фундаментальні праці видатних науковців, які допомогли йому розвинути новий корпус ідей після великої ідеологічної травми — розчарування в Кубинській революції (і поїздки в 60-х до СРСР, де побачив нужду і несправедливість), відтак — відхід від ідей Сартра, який надихав письменника в юності. «Якщо у 60-ті, та й пізніше, ти хотів називати себе інтелектуалом, то не міг не бути марксистом, інакше тебе піддавали нищівній обструкції», — і як вирок: «марксизм не ідеологія, це релігія для західних інтелектуалів». Трансформація світогляду Льйоси розмічена сімома великими мислителями, з якими веде відвертий діалог. Адам Сміт, Хосе Ортеґа-і-Ґассет, Фрідріх Гаєк, Карл Поппер, Реймон Арон, Ісая Берлін і Жан-Франсуа Ревель — саме ці велетні показали йому традицію мислення, яка дає привілей індивідові перед племенем, нацією чи партією і яка обстоює свободу слова як фундаментальну цінність для здійснення демократії. Схожої літератури в світі дуже мало, причини і наслідки ідеологічних впливів на цивілізацію й людське мислення можна простежити лише відсторонено і з великої часової дистанції.

Книга справила величезне враження. Та й залишила відчуття тривожності. Автор представив на огляд життя і творчість 7 філософів, які обстоювали либералізм. Я абсолютно не знаю філсофію і не освічена в цій сфері, то мені було неймовірно цікаво ознайомитися з засадами лібералізму, та ще в такому викладенні. Збентежило мене те, що світ зараз на тому етапі, що поклик племені (наші печерні пращури з минулого хотіли б бути частиною групи, думати однаково та бути захищеними від «небезпек сторонніх») може переважити демокартичні та ліберальні здобутки сучасності.

Offline Drakonchik

  • *****
  • Повідомлень: 2092
  • Karma: 455
  • Стать: Жіноча
  • Дніпро
Re: Библиотека
« Reply #1502 : Листопад 15, 2023, 11:38:36 »
Ще прочитала Everything I Never Told You Селесте Інґ
Цитувати (виділене)
Цитувати (виділене)
Lydia is the favourite child of Marilyn and James Lee; a girl who inherited her mother's bright blue eyes and her father's jet-black hair. Her parents are determined that Lydia will fulfill the dreams they were unable to pursue - in Marilyn's case that her daughter become a doctor rather than a homemaker, in James's case that Lydia be popular at school, a girl with a busy social life and the centre of every party. But Lydia is under pressures that have nothing to do with growing up in 1970s small town Ohio. Her father is an American born of first-generation Chinese immigrants, and his ethnicity, and hers, make them conspicuous in any setting. When Lydia's body is found in the local lake, James is consumed by guilt and sets out on a reckless path that may destroy his marriage. Marilyn, devastated and vengeful, is determined to make someone accountable, no matter what the cost. Lydia's older brother, Nathan, is convinced that local bad boy Jack is somehow involved. But it's the youngest in the family - Hannah - who observes far more than anyone realises and who may be the only one who knows what really happened. Everything I Never Told You is a gripping page-turner, about secrets, love, longing, lies and race.
Емоції книга викликала. Як таке можливо, такі дивні відносини в сім'ї. Мені не вдалося зробити поправку на час та умови щодо проблем міжрасових відносин у той час, щось я занадто не в контексті. І відносний хеппі-енд не здається мені справжнім. Хоча я люблю такі хеппі-енди у фільмах, але мабуть в книгах я шукаю інше.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1503 : Листопад 16, 2023, 19:15:12 »
Я зараз читаю другу книгу Карла Сагана (про першу я вже тут писала) "Блакитна цятка" - "космічне майбутнє людства".  Це дуже гарний наук-поп, і варто таке читати. Навіть обов'язково.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1504 : Листопад 16, 2023, 19:20:34 »
Та ж у нас тут є Сергій Парновський, і його книга "Як влаштований Всесвіт" навіть краща, ніж книги Сагана. Хоча б тому, що вона сучасна.
« Останнє редагування: Листопад 16, 2023, 22:27:36 від Lilьka »

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1505 : Листопад 16, 2023, 19:24:46 »
@Solmir , щось пишеш? Варто сподіватись на ще якусь книгу? Про темну матерію?
« Останнє редагування: Листопад 16, 2023, 22:31:42 від Lilьka »

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1506 : Листопад 16, 2023, 19:43:01 »
Я супер-дупер читачка, читаю швидко і багато. І зараз хочеться читати про майбутнє. Просто для розради.

Offline Drakonchik

  • *****
  • Повідомлень: 2092
  • Karma: 455
  • Стать: Жіноча
  • Дніпро
Re: Библиотека
« Reply #1507 : Листопад 16, 2023, 21:27:02 »
Я супер-дупер читачка, читаю швидко і багато. І зараз хочеться читати про майбутнє. Просто для розради.

Я собі знайшла час для читання під час щоденної прогулянки  :f1: :facepalm:. Але тепер після роботи вже темно, часто дощить, а в обід не завжди вдається вийти.  :weep:

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1508 : Листопад 16, 2023, 22:31:04 »
Я собі знайшла час для читання під час щоденної прогулянки  :f1: :facepalm:. Але тепер після роботи вже темно, часто дощить, а в обід не завжди вдається вийти.  :weep:
Хотілось би вийти на прогулянку, та, блін тривоги. Сиджу в туалеті і читаю  :grin:

Offline Solmir

  • *****
  • Повідомлень: 4651
  • Karma: 3532
  • Стать: Чоловіча
  • Киев
Re: Библиотека
« Reply #1509 : Листопад 17, 2023, 08:47:58 »
@Solmir , щось пишеш? Варто сподіватись на ще якусь книгу? Про темну матерію?
Рік тому вийшла книга англійською. Про все. Більше 600 сторінок. Українською поки не пропоную, бо погані часи для видавництв. Але частково на українську перевів.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1510 : Листопад 20, 2023, 18:41:11 »
Сподіваюся дочекатись  :give_heart:

Offline Roman_V_M

  • *****
  • Повідомлень: 1272
  • Karma: 685
  • Стать: Чоловіча
  • THERE IS NO JUSTICE. THERE IS JUST ME.
    • Roman's Blog
Re: Библиотека
« Reply #1511 : Листопад 24, 2023, 23:01:26 »
Resurrection Walk

Остання книга плідного американського писменника Майкла Конелі - автора книг про детектива Гарі Боша (Босха) і Мікі Голера також відомого як Адвокат на "Лінкольні" (Linkoln Lawyer). Цього разу Мікі береться за справу жінки, що відбуває термін за вбивство свого колишнього чоловіка. Свого часу жінка за порадою свого адвоката відмовилася від судових дебатів в обмін на обмежений термін з можливістю УДЗ. До речі, виявляється, в американському праві є різниця між відмовою від судових дебатів (nolo contendere) і визнанням провини (plead guilty). Але тепер жінка наполягає на своїй невинності і звернулася до Мікі Голера за допомогою. Мікі разом зі своїм братом Гарі Бошем розглянули справу і вирішили, що щось у цьому є, після чого Мікі подає петицію про незаконне позбавлення волі (Habeas Corpus petition) проти штату Каліфорнія у федеральний суд.

В принципі, стандартний детектив про Голера, який повинен сподобатися любителям судових детективів.

Книга зовсім свіжа, тому на українську не перекладалася. Ті, хто читає англійською, можуть купити книгу на Амазоні або спіратити в Ірці.

На жаль, Конелі свого часу продав права на екранізацію Мікі Голера і Гарі Боша різним студіям, і тепер брати не можуть зустрітися разом на екрані, незважаючи на достатню кількість екранізацій.

Offline Drakonchik

  • *****
  • Повідомлень: 2092
  • Karma: 455
  • Стать: Жіноча
  • Дніпро
Re: Библиотека
« Reply #1512 : Грудень 25, 2023, 14:40:28 »
До 31 грудня діє акція від Нової пошти на міжнародну доставку книг від суми замовлення 500 грн. Діє на сайті Книгарня Є та Якабу.
Цитувати (виділене)
Безкоштовна міжнародна адресна доставка від Нової пошти

На зимові свята так важливо тримати зв’язок з близькими людьми, привітати їх зі святами й потішити книжковими подарунками. Щоб ваші святкові привітання не обмежували кордони, Книгарня «Є» з Новою поштою влаштовують сезон безкоштовної міжнародної доставки!

До кінця року міжнародна адресна доставка замовлень на суму від 500 грн здійснюється Новою поштою безкоштовно!

Доставка можлива до таких європейських країн: Польща, Молдова, Чехія, Німеччина, Литва, Румунія, Словаччина, Угорщина, Естонія та Латвія.

Акція діє в інтернет-магазині Книгарні «Є» до 31.12.23 включно.

Offline Drakonchik

  • *****
  • Повідомлень: 2092
  • Karma: 455
  • Стать: Жіноча
  • Дніпро
Re: Библиотека
« Reply #1513 : Грудень 25, 2023, 14:43:04 »
У Видавництва Анетти Антоненко триває розпродаж електроних книг (сьогодні останній день) - все по 10 грн., в тому числі і новинки:
https://anetta-publishers.com/books?named=&by_artist=&by_country=&by_series=&by_genre=&by_year=&by_type=&sort=0&flabel=with_nica
« Останнє редагування: Грудень 25, 2023, 15:09:33 від Drakonchik »

Offline Drakonchik

  • *****
  • Повідомлень: 2092
  • Karma: 455
  • Стать: Жіноча
  • Дніпро
Re: Библиотека
« Reply #1514 : Грудень 25, 2023, 14:45:15 »

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1515 : Грудень 26, 2023, 21:08:35 »
Відтягую сама себе від рецензії на ту книжку, про яку я дуже хочу написати... та поки що про
Стівен Кінг
Казка
Та ну, бля, це про що?
Мені подобаються північно-американські письменники. Ага. Та письменників із Канади чи Мексики я майже не знаю.
І якби я, нічого не знаючи про Новий світ, чомусь вибирала якогось такого незвичайного письменника, то я б вибрала Марка Твена.
Можливо, мені б стало скучно з М. Твеном, і я б закохалась у Стейнбека. Чудово! Все зрослося, викидаємо нафіг Драйзера, Фіцжеральда і отого бородатого з Куби. Ну й шо?
Прийшли якісь зовсім не смішні часи, коли література не просто розрада і забава, а якась можливість. Просто можливість читати. Щоб нічого більше не робити. Так є  :pardon:

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1516 : Грудень 26, 2023, 21:18:00 »
І тут американський письменник, якого читають сто тищ піисот людей, і я в тому числі, пише книжку про те, що більш нічо нема  :sorry: Всі письменники до нього були заради нього і його Казки. Всі казки - це все "ложь, добрим молодцам урок".
Втратила час і гроші. Не знаю, що там трапилось із Кінгом, та ото мені не сподобалось.
Cпойлер
Про собачку нормуль

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34709
  • Karma: 16987
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Библиотека
« Reply #1517 : Грудень 27, 2023, 08:20:17 »
Казка це найкраще з усього, що я прочитав цього року і найкраще у Кінга за багато років.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Leo_need

  • *****
  • Повідомлень: 9503
  • Karma: 1576
  • Стать: Чоловіча
  • Україна, м.Київ
Re: Библиотека
« Reply #1518 : Грудень 27, 2023, 10:15:28 »
(філософсько-сковородсько) Всякому городу нрав і права (с) ))))

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1519 : Грудень 31, 2023, 18:19:57 »
Казка це найкраще з усього, що я прочитав цього року і найкраще у Кінга за багато років.
Ну що ж, тобі повезло більше, ніж мені  8)

Offline Крижинка

  • *****
  • Повідомлень: 954
  • Karma: 1171
  • США
Re: Библиотека
« Reply #1520 : Січень 06, 2024, 23:07:39 »
Resurrection Walk
Дякую за рекомендацію. Абсолютно не схоже на серіал, але захоплює. Для розвантаження мозку ідеально.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1521 : Лютий 10, 2024, 18:31:46 »
Ай-яй-яй! Знову нічого не читаємо і не пишемо  :smilie2:
Я все розумію, не всі зараз мають змогу читати.
Та якщо я не читаю, то я голодую. Насправді.
Отже,
Макс Кідрук
КОЛОНІЯ видавництво Бородатий Тамарин
Отой видавець сам брав в руки оте томисько вагою 3 кг? Ні в сумку покласти, ні на столі нормально розкласти, а в ліжечку тримати - руки відпадають і шия болить  :grin:

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1522 : Лютий 10, 2024, 18:50:20 »
Письменник Макс Кідрук мені дуже подобається. Я навіть вважаю його Жюль Верном сучасної української літератури.
Але ото здоровезне - це не його формат. Забагато сюжетних ліній. Забагато подій. Зайві персонажі. Місцями - абсолютна некомпетентність в зовсім простих речах.
Дарма він так "розірвався" і "розмахнувся".
Мене зацікавили всього дві сюжетні лінії отого нагромадження слів. На мою думку, це не дуже якісна фантастика.
Не можу рекомендувати. На ваш особистий вибір.
Мені цю книжку подарували.
Це 1-й том.
Буде й 2-й том, звичайно. Якщо доживу, то прочитаю. :girl_dance:

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1523 : Лютий 10, 2024, 18:52:19 »
Якщо ще хтось прочитав Колонію, поділіться враженнями, будь ласка.

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26293
  • Karma: 20594
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Библиотека
« Reply #1524 : Лютий 10, 2024, 20:01:55 »
Читаю останні опуси Кінга. Виявилось що він понаписував різного поки ми тут ото.
Подобається, але мені у Кінга майже все подобається.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1525 : Березень 03, 2024, 17:29:00 »
Мені теж Кінг подобається надзвичайно. Коли дуже страшно, і шахеди літають - читай Кінга  :wacko3:

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1526 : Березень 03, 2024, 17:40:32 »
В моєї подруги скоро день народження, і я вирішили купити їй книжки в подарунок. У нас різні смаки, різне сприйняття цього світу. Я люблю фантастику і детективи; наукпоп і підручники з квантової фізики. :smilie5: Вона любить історичні книжки, астрологію і про війну.
Отже, я купила їй
Стівен Протеро - Вісім релігій, що панують у світі.
І Сергій Плохій - Брама Європи (історія України від скіфських воєн до незалежності)

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1527 : Березень 03, 2024, 17:55:28 »
Про 8 релігій - дуже цікаво, рекомендую. Я взнала, наскільки недолугими і тупими були мої уявлення про релігійні уподобання різних народів. Ні, навіть не так, - я багато про що не знала. Я була необізнана. Мої судження про релігії були дурними, і я сама теж Аллах акбар, Будда все вирішить, Вішну слава Тримурті, але бляха, юдеї найсильніші і найприкольніші. Це я ще до Даосизму не дійшла. Слава Ісусу Христу!

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1528 : Березень 03, 2024, 18:30:16 »
Брама Європи автора пана С. Плохія - якась дивна книжка чувака, який читав книжку підручник історії часів десь так 90-х. Минулого століття. Мій син тоді вчився в четвертому класі, і з історій України йому розказували, як скіфські коні видобували копитами траву з-під снігу у Причорноморських степах. Та нормуль. Бінго!
 

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1529 : Березень 03, 2024, 18:43:44 »
Я дочитаю пана Стівена Протеро, бо це цікаво і він науковець. Він дає посилання на першовитоки, на роботи інших істориків.
А от пан С.Плохій не викликає у мене довіри. З багатьох причин, та про це потім. Якщо дочитаю  8)

0 Користувачів і 6 Гостей дивляться цю тему.