Автор Тема: Библиотека
 

Offline Сеня

  • *****
  • Повідомлень: 890
  • Karma: 422
Re: Библиотека
« Reply #900 : Жовтень 21, 2019, 07:56:21 »
Цитувати (виділене)
Наташа Кульбачук
18 октября в 20:11 ·


Якби я хотіла, щоб дитина, прочитавши біографію Івана Франка відчула нічого, я б змішала злидні з пафосом і додала купу дат - тобто все так, як написано в шкільних підручниках.
Якби я хотіла, шоб дитина, прочитавши про Івана Франка, офігіла і захотіла прочитати його твори, то написала б так.
Іван Франко - це супергерой з розумовими надздібностями і феноменальною пам’яттю з королівства Галичини і Володимирії (сучасна Львівщина і Франківщина). Мікс геніальності і фантастичної працездатності. Перший український професійний письменник, який заробляв літературною діяльністю дуже немалі гроші, а почав з того, що ще в дитинстві сам в себе інвестував - в свою освіту і розум. Спочатку звичайна початкова школа, потім школа з німецькою мовою викладання, далі гімназія з польськомовним викладанням. В 9 років помер батько. Малий вчився так, щоб знань вистачило підробляти репетиторством, а на зароблені гроші купував книжки, читав, вчився, заробляв і т.д. Зрештою ще юнаком зібрав фантастичну бібліотеку українських і європейських авторів, став ходячою енциклопедією і фінансово незалежним красунчиком.
Друзі-гімназисти розказували, що Франко після годинної лекції вчителя міг дослівно її переказати. Знав напам’ять всього товстелезного Кобзаря, домашку з польської робив у віршах, почав писати свої вірші, прозу і історичні драми, перекладав Гомера і Софокла. В 15 перекладав Гомера і Софокла! В 15. Гомера і Софокла. Без гугл-перекладача. (Шо ви робили в 15? Я, наприклад, щовечора оплакувала Цоя під під’їздом і мені тоді точно було не до Софокла)
Дівчатам Іван подобався. Підлітком, коли за гроші «підтягував» сина священника, закохався в його доньку. Ольга Рошкевич. Роман був взаємний і тривав досить довго. Франко запропонував Ользі вийти за нього, але коли батько нарешті дав згоду, Івана як назло посадили в тюрму «за участь у таємній організації» і батько передумав.
Далі були ще жінки, університети і арешти за громадську і політичну діяльність. Інтелектуальний рок-н-ролльщик.
Ще два сильних кохання. Три універи: Львівський, Чернівецький, Віденський. У Віденському захистився на доктора філософії. Ще два арешти.
Франко знав 14 (ЧОТИРНАДЦЯТЬ!!!) мов на рівні перекладача. Переклав Гомера, Платона, Шекспіра, Діккенса, Золя, Гюго, Флобера, Гете, Твена, Сервантеса, Алігієрі і ще довгий розкішний список авторів світової класики і античної літератури.
Письменник, поет, драматург, перекладач, критик, політик, історик, мистецтвознавець, економіст, доктор філософії, ГЕНІЙ.
Ще й до всього мав ідеальний слух і прекрасний голос - Микола Лисенко писав музику з його співу.
Друге кохання - Юзефа Дзвонковська. Взаємне і трагічне. Юзефа відмовила у шлюбі, бо мала смертельний на той час діагноз - туберкульоз.
Третє - Целіна Журовська -«женщина чи звір». Цинічна і холодна. Франко присвятив їй вірші у збірці «Зів’яле листя», але вона їх навіть не читала. Правда згодом їй зачитали вірші-присвяти, і Целіна зауважила, що найбільше в тих віршах їй запам‘ятався опис квартири, бо він нагадував їй квартиру, яку вона мала на вулиці Вронських у Львові.
Одружився з Ольгою Хоружинською. Ольга народила трьох синів і доньку. Франко для сім’ї власноруч побудував розкішний будинок у Львові. Родина Франків щоліта виїжджала на відпочинок на Гуцульщину у компанії Лесі Українки, Миколи Грушевького, Ольги Кобилянської, Михайла Коцюбинського - норм компанія)
Прожив 60 років. Поліартрит спочатку паралізував руки.
Залишив по собі 100 томів власних творів українською, польською, німецькою, російською, болгарською, чеською мовами. Номінант на Нобелівську премію. Займав 4-те місце серед номінантів, але помер в рік проголошення лавреата (Ромена Ролана, до речі), тому був виключений зі списку.
Перед смертю покликав священника на сповідь, але вигнав його до біса «за нетактовність», так і не сповідавшись.
Все.
Про твори жодного слова. Їх треба читати.
Хоча б для того, щоб не ржати зі слова «побіда» під час перегляду «голлівудського» кіно «Захар Беркут».

UPD. Автор розкішної обкладинки Світлана Омелянчук

Offline Hallgerd

  • *****
  • Повідомлень: 6548
  • Karma: 6169
  • Стать: Жіноча
  • Tatry, Murowaniec
Re: Библиотека
« Reply #901 : Листопад 17, 2019, 17:41:00 »
Прочитала трилогию Аберкромби "Первый закон". Подумала, что Мартин, в сущности, добрый дядька. Он своих героев всего лишь убивает. В отличие от.  :sarcastic:
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (с) Samuel Beckett

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8731
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #902 : Листопад 17, 2019, 17:54:56 »
Скоро месяц как мусолю одну книгу.
Так, я давно цей пост прочитала.  :smilie5:
Та відчуття не покидають мене...
Я чотири рази у різному віці намагалася читати Братьев Карамазових.
Кожного разу я закінчувала чтиво на "отце Зосиме".
Отож і фік з ними. Я вже достатньо доросла і достатньо начитана, щоб не силувати себе якимись "обов"язковими" книгами. Я й так забагато часу витратила на російську класичну літературу.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8731
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #903 : Листопад 17, 2019, 18:01:19 »
Цитувати (виділене)
Наташа Кульбачук
18 октября в 20:11 ·


Про твори жодного слова. Їх треба читати.
Франко дуже єхидний, злостивий (у памфлетах) та сердитий чоловік.
Можливо, тому його коротка лірика така щемлива і "пісенна", як на мене.


Offline Homiak

  • *****
  • Повідомлень: 4099
  • Karma: 1773
  • Стать: Чоловіча
  • Украина, Запорожье
Re: Библиотека
« Reply #904 : Листопад 17, 2019, 20:29:22 »
Прочитала трилогию Аберкромби "Первый закон". Подумала, что Мартин, в сущности, добрый дядька. Он своих героев всего лишь убивает. В отличие от. 
Это ты еще до "Лучше подавать холодным" не дошла  :sarcastic:
Да и "Герои" достойные.
Рекомендую продолжить чтение :good:

Добавлю для любителей аудиокниг - Кирилл Головин классно озвучивает серию. Прослушал с удовольствием.

Offline Hallgerd

  • *****
  • Повідомлень: 6548
  • Karma: 6169
  • Стать: Жіноча
  • Tatry, Murowaniec
Re: Библиотека
« Reply #905 : Листопад 17, 2019, 23:04:12 »
Прочитала трилогию Аберкромби "Первый закон". Подумала, что Мартин, в сущности, добрый дядька. Он своих героев всего лишь убивает. В отличие от. 
Это ты еще до "Лучше подавать холодным" не дошла  :sarcastic:
Да и "Герои" достойные.
Рекомендую продолжить чтение :good:
Ох, не знаю... Я ещё от "Закона" не отошла. Умеет Аберкромби растаптывать надежды... на то, что можно хоть что-то в этой жизни изменить.  :smilie2:
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (с) Samuel Beckett

Offline kolyan68

  • *****
  • Повідомлень: 1819
  • Karma: 415
  • Донецк, Украина
Re: Библиотека
« Reply #906 : Листопад 18, 2019, 02:53:03 »
Прочитала трилогию Аберкромби "Первый закон". Подумала, что Мартин, в сущности, добрый дядька. Он своих героев всего лишь убивает. В отличие от.  :sarcastic:
Почитайте Бэккера. Против него что Мартин, что Аберкромби - розовые пони. Вот уж где концентрированный экзистенциальный гримдарк. И в то же время - чуть ли не единственный вменяемый глубокий ответ-деконструкция Толкиену который я видел (Мартин и Абер в этом отношении и рядом не стояли - хотя понтов много).

Offline Kivi

  • *****
  • Повідомлень: 9106
  • Karma: 6605
  • Стать: Жіноча
Re: Библиотека
« Reply #907 : Листопад 18, 2019, 09:33:49 »
Я чотири рази у різному віці намагалася читати Братьев Карамазових.
Кожного разу я закінчувала чтиво на "отце Зосиме".
Аналогично. На Зосиме меня тоже срубало.
Но теперь продралась и через Зосиму.
А само преступление, следствие, суд и всё остальное -- не оторваться уже было. :cray:
Сдаётся мне, Тотошка, что это не Канзас (с).

Offline Homiak

  • *****
  • Повідомлень: 4099
  • Karma: 1773
  • Стать: Чоловіча
  • Украина, Запорожье
Re: Библиотека
« Reply #908 : Листопад 18, 2019, 10:18:35 »
Почитайте Бэккера.
А что конкретно? У него там много произведений.

Offline True Path Into Nowhere

  • *****
  • Повідомлень: 1678
  • Karma: 852
Re: Библиотека
« Reply #909 : Листопад 18, 2019, 10:19:56 »
Почитайте Бэккера.
Це той у якого
Cпойлер
шаолінсько-ніцшеанська надлюдина приєднується до "крестового" походу щоб перемогти дияволів з майт&меджик?
...tomorrow I'll be sober and you'll still be roasted!

Offline Hallgerd

  • *****
  • Повідомлень: 6548
  • Karma: 6169
  • Стать: Жіноча
  • Tatry, Murowaniec
Re: Библиотека
« Reply #910 : Листопад 18, 2019, 11:50:30 »
Прочитала трилогию Аберкромби "Первый закон". Подумала, что Мартин, в сущности, добрый дядька. Он своих героев всего лишь убивает. В отличие от.  :sarcastic:
Почитайте Бэккера. Против него что Мартин, что Аберкромби - розовые пони. Вот уж где концентрированный экзистенциальный гримдарк. И в то же время - чуть ли не единственный вменяемый глубокий ответ-деконструкция Толкиену который я видел (Мартин и Абер в этом отношении и рядом не стояли - хотя понтов много).
Не, за это как-нибудь позже возьмусь, пока с меня хватит дарка-депрессняка.  :grin:  Сейчас я Вегнера читаю - Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Там повеселее, и мне там нравятся битвы и природа, и горная стража, конечно же.  ::)
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (с) Samuel Beckett

Offline Hallgerd

  • *****
  • Повідомлень: 6548
  • Karma: 6169
  • Стать: Жіноча
  • Tatry, Murowaniec
Re: Библиотека
« Reply #911 : Листопад 18, 2019, 11:51:47 »
Почитайте Бэккера.
Це той у якого
Cпойлер
шаолінсько-ніцшеанська надлюдина приєднується до "крестового" походу щоб перемогти дияволів з майт&меджик?

Звучит многообещающе.  8)
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (с) Samuel Beckett

Offline Hallgerd

  • *****
  • Повідомлень: 6548
  • Karma: 6169
  • Стать: Жіноча
  • Tatry, Murowaniec
Re: Библиотека
« Reply #912 : Листопад 18, 2019, 12:30:07 »
Это ты еще до "Лучше подавать холодным" не дошла  :sarcastic:
Да и "Герои" достойные.
Да, забыла спросить... В этих романах Глокты, надеюсь, не будет? А то меня от него уже тошнило под конец. Особенно от этих его лицемерных вопрошаний "зачем я это делаю?" Можно подумать, он этого не знает, ага, конечно...  :sarcastic:
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (с) Samuel Beckett

Offline Homiak

  • *****
  • Повідомлень: 4099
  • Karma: 1773
  • Стать: Чоловіча
  • Украина, Запорожье
Re: Библиотека
« Reply #913 : Листопад 18, 2019, 17:31:40 »
Да, забыла спросить... В этих романах Глокты, надеюсь, не будет?
Нет, пару раз на заднем плане эпизодически проскочет в разговорах других персонажей. Никомо Коски будет побольше, но это будет вполне :super:

Offline Hallgerd

  • *****
  • Повідомлень: 6548
  • Karma: 6169
  • Стать: Жіноча
  • Tatry, Murowaniec
Re: Библиотека
« Reply #914 : Листопад 18, 2019, 17:39:24 »
Да, забыла спросить... В этих романах Глокты, надеюсь, не будет?
Нет, пару раз на заднем плане эпизодически проскочет в разговорах других персонажей. Никомо Коски будет побольше, но это будет вполне :super:
Наёмник норм, мне он даже слегка симпатичен. Хотя в реале ему давно уже пора было помереть от цирроза. :grin:
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (с) Samuel Beckett

Offline Homiak

  • *****
  • Повідомлень: 4099
  • Karma: 1773
  • Стать: Чоловіча
  • Украина, Запорожье
Re: Библиотека
« Reply #915 : Листопад 18, 2019, 17:54:40 »
Наёмник норм, мне он даже слегка симпатичен. Хотя в реале ему давно уже пора было помереть от цирроза.
Он там дальше зажжет неоднократно, забавный дядька хоть и трагический местами.

Offline Hallgerd

  • *****
  • Повідомлень: 6548
  • Karma: 6169
  • Стать: Жіноча
  • Tatry, Murowaniec
Re: Библиотека
« Reply #916 : Листопад 18, 2019, 18:50:13 »
А Ищейка будет?  :)
Он мне особенно понравился, он там самый адекватный из оставшихся в живых.
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (с) Samuel Beckett

Offline Homiak

  • *****
  • Повідомлень: 4099
  • Karma: 1773
  • Стать: Чоловіча
  • Украина, Запорожье
Re: Библиотека
« Reply #917 : Листопад 18, 2019, 20:06:55 »
А Ищейка будет? 
Он мне особенно понравился, он там самый адекватный из оставшихся в живых.
Будет в "Героях", но не от первого лица, к сожалению. Но там других новых-старых персонажей повыводили на первый план. Как мне показалось, вторая трилогия уровень ничуть не потеряла - читать можно.
Cпойлер
P.S. На вопросы про Девять смертей не отвечаю  :sarcastic:

Offline Hallgerd

  • *****
  • Повідомлень: 6548
  • Karma: 6169
  • Стать: Жіноча
  • Tatry, Murowaniec
Re: Библиотека
« Reply #918 : Листопад 18, 2019, 22:13:55 »
Cпойлер
P.S. На вопросы про Девять смертей не отвечаю  :sarcastic:
Cпойлер
Готова поспорить, что он не погиб: автор ещё недостаточно над ним поизмывался.  8)
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (с) Samuel Beckett

Offline Ellianna

  • *****
  • Повідомлень: 11182
  • Karma: 6930
  • Стать: Жіноча
  • Люблю читать чужие мысли
Re: Библиотека
« Reply #919 : Листопад 18, 2019, 22:32:23 »
Открыла для себя Лиан Мориарти, австралийскую писательницу, по книге которой сняли известный сериал "Большая маленькая ложь". Читаю уже вторую книгу, романы в первую очередь для женщин, но какие все-такие реальные и живые у нее женские персонажи.
Sarcasm and compassion are two of the qualities that make life on Earth tolerable
Nick Hornby

Offline Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19277
  • Karma: 6648
  • Стать: Жіноча
Re: Библиотека
« Reply #920 : Листопад 18, 2019, 23:30:33 »
Открыла для себя Лиан Мориарти, австралийскую писательницу, по книге которой сняли известный сериал "Большая маленькая ложь". Читаю уже вторую книгу, романы в первую очередь для женщин, но какие все-такие реальные и живые у нее женские персонажи.
Это, кстати, еще одна книга  после которой  мне совершенно неинтересно стало смотреть фильм. Книга мне понравилась намного больше.
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline kolyan68

  • *****
  • Повідомлень: 1819
  • Karma: 415
  • Донецк, Украина
Re: Библиотека
« Reply #921 : Листопад 19, 2019, 16:21:41 »
А что конкретно? У него там много произведений.
В принципе - не так уж много. Я про цикл "Второй Апокалипсис", который на данный момент состоит из семи книг:
Первая трилогия "Князь Пустоты" (под этим названием часто упоминают весь цикл)
1. Тьма, что была прежде (в старом русском издании - "Слуги темного властелина")
2. Воин-Пророк (в старом издании - "Воин кровавых времен")
3. Тысячекратная мысль (в старом издании - "Падение святого города").
Вторая тетралогия "Аспект-Император"
1. Око Судии
2. Воин Доброй удачи
3. Великая Ордалия
4. Нечестивый Консульт
В планах еще один завершающий подцикл - но ХЗ, когда он будет и будет ли. В принципе - концовка Консульта хоть и неоднозначная, но в принципе сойдет и за гранд финал.

Цикл - целостный. Из за этого можно словить нехилый баттхерт от концовки Мысли - которая вышла достаточно скомканной (последняя глава). Даже не знаю - как это воспринималось читателями, когда не было следующих книг - небось кричали что "Бэккер слился с концовкой!". Сейчас - плавно переходим к Оку и ловим кайф от новой порции гримдарка.
Читать в указанном порядке. Сопутствующие рассказы - по желанию, и точно после первой трилогии. В принципе "Нож", "Солнце" и "Откровения" - наверное даже после Ока лучше читать. "Каратайану" - скорее всего еще позже.
Все есть на русском.  Официально изданы первые 5 книг. Сейчас цикл переиздается - обещают издать все. Но тут есть НЮАНС. В принципе книги с 1 по 4 переведены нормально и в старой версии (за исключением одного важного символического слова - но хрен с ним, это можно и в вики прочитать). А вот перевод Воина - это лютый пиздец. Перевранный смысл фраз, несоглассованность названий и имен, в паре случаев - тупо английские слова в тексте остались. Многие говорят - что это нечитабельно, и ждут нормального перевода (но книга как будто проклята - у тех, кто переиздают сейчас цикл, тоже какие то проблемы с переводчиком наметились, и работа застопорилась). Я в принципе прорвался через это дело - и основная канва сюжета понятна. Но - учитывая значение нюансов у Бэккера, и всяких отсылок, символизма и т.д., совсем не уверен, что стоит повторять этот читательский подвиг.
Книги 6 и 7 - переведены фанатами, там все ОК.

Бэккер - писатель непростой. Тут либо дико зайдет - либо совсем нет. Некую схожесть с Мартином дает ориентация на исторические события (только это не британские войнушки, а Первый крестовый поход) -  но в данном слуае она только фон для более глобальних философских рассуждений (с каждой книгой - это становится все понятнее). Слышал, что первую книгу критикуют за отсутствие динамики. ХЗ - у меня с ней проблем не было, отличная расстановка фигур. У радикальных толкиенистов наверное может пригореть от деконструкции многих элементов творчества Профессора. Но опять же - Эарва это не Арда. Выглядит это, как аргументированная полемика на уровне философии мира, а не паразитирование Перумова или тупые доебки Мартина.

Offline kolyan68

  • *****
  • Повідомлень: 1819
  • Karma: 415
  • Донецк, Украина
Re: Библиотека
« Reply #922 : Листопад 19, 2019, 16:41:35 »
Це той у якого
Cпойлер
шаолінсько-ніцшеанська надлюдина приєднується до "крестового" походу щоб перемогти дияволів з майт&меджик?
Ага, саме той.
Cпойлер
Супроводжується трешем, угаром, єблею анальною, єблею ментальною та врешті решт приходом Антихриста та Апокаліпсисом
Цитата: Hallgerd

[quote author=Hallgerd link=topic=85.msg942311#msg942311 date=1574005260
Не, за это как-нибудь позже возьмусь, пока с меня хватит дарка-депрессняка.  :grin:  Сейчас я Вегнера читаю - Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Там повеселее, и мне там нравятся битвы и природа, и горная стража, конечно же.  ::)
Вегнера - только начали, или нововышедшую книгу читаете? Классный цикл - в личном хит-параде где то наравне/чуть-чуть ниже Бэккера. Вот только Бэккер - автор объективно специфический, а Вегнера вполне можно рекомендовать всем любителям фентези. Как по мне - он хорош и для вхождения в жанр, в том числе для новичков, которые кроме ПЛиО ничего не читали.
Для меня он жанр собственно и вытянул. Я после Мартина (до этого читал по мелочи Кука да Сальваторе - но давно) искал, что бы почитать. И - повелся на "Малазанскую книгу павших" Эриксона. Ее часто упоминали - типа цикл, похожий на ПЛиО. Ну, если кто то такое Вам скажет - сразу бейте ему рожу. Потому что книгу, настолько непохожую на Мартина, надо наверное поискать. Эпическое фентези в мегамагическом мире - при чем тут вообще Мартин? При этом первая книга объективно проба пера - по моему сам Эриксон это признавал. От его цикла можно получить удовольствие - но если понимать, за что берешся, а не искать замену Мартину. В общем после "Садов луны" я как то совсем не хотел браться за "Врата мертвого дома" - и тут внезапно наткнулся на Вегнера. Вышедшие на тот момент три книги проглотил залпом и усиленно хотел добавки. А вот после Вегнера - уже и Эриксон пошел как то легче, а дальше уже пошло-поехало... Бэккер, Уильямс, Лоуренс, Сандерсон, Буллингтон...

Offline True Path Into Nowhere

  • *****
  • Повідомлень: 1678
  • Karma: 852
Re: Библиотека
« Reply #923 : Листопад 19, 2019, 17:31:01 »
А вот после Вегнера - уже и Эриксон пошел как то легче, а дальше уже пошло-поехало...
Читав Еріксона після Вегнера, не допомогло :smilie5:. Правда я шо Вегнера, шо Еріксона, й напевно Беккера та інших, не з Мартіном порівнював, а з "Чорною ротою" Кука. І якшо Вегнер, на мою думку, трохи не дотягує до "Книг півночі", то Еріксону й до "Книг півдня" далеко.
...tomorrow I'll be sober and you'll still be roasted!

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34637
  • Karma: 16929
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Библиотека
« Reply #924 : Листопад 19, 2019, 17:38:50 »
Когда там уже Каждая мёртвая мечта в fb2?
А, сорян, уже нашёл.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline kolyan68

  • *****
  • Повідомлень: 1819
  • Karma: 415
  • Донецк, Украина
Re: Библиотека
« Reply #925 : Листопад 19, 2019, 18:17:17 »
А вот после Вегнера - уже и Эриксон пошел как то легче, а дальше уже пошло-поехало...
Читав Еріксона після Вегнера, не допомогло :smilie5:. Правда я шо Вегнера, шо Еріксона, й напевно Беккера та інших, не з Мартіном порівнював, а з "Чорною ротою" Кука. І якшо Вегнер, на мою думку, трохи не дотягує до "Книг півночі", то Еріксону й до "Книг півдня" далеко.
Так, Кук в Еріксона чітко проглядає зі всіх щілин. Тут же ж мій косяк сприйняття - я за рекомендаціями очікував на нового Мартіна, а отримав синтез Кука с якимось героїчним епосом, приправлений археологією та хрєн знає чим ще.
Взагалі Малазан важко сприймати як твір мистецтва, літературний цикл. Це щось таке... незрозуміле. Масштабна хроніка-замальовка без цілісного сюжету (я розумію, що там навколо Скаліченого Бога основний замєс - але то таке) та чіткої ідеї. Точніше - вони мабуть є, але приховані під таким масимов арок, сюжетів, персонажів, рас, континентів, сотень тисяч років історії - що хрєн розберешся. Але певний шарм в цьому теж є.
Вбиває персонажів Еріксон більш майстерно несподівано, аніж Мартін - у нього вони реально мруть за просто так (а чого б і ні - коли їх в нього сотні). І деякі сюжети та моменти - реально класні (наприклад - арка Карси з четвертої книги; бої в палаючому місті з шостої). Деякі - важко читати, але з літературно-філософської точки зору мабуть вони цікаві (історія старіння рівійки з третьої книги). А поряд з ними - така хрінь, що біс його знає, як це один автор писав. Деконструкції в нього - теж круті (той же Карса, Фелісін-старша). Але поряд з цим - історія Таттердсейл (я ХЗ, як її правильно перекласти, різні варіанти зустрічав), Ганоса Парана.  :facepalm: Складається враження, що Еріксон у стіл писав, не для читача - а потім хтось видавав. Тому що якось воно... малолітературно.

У Вегнера я до речі з Куком паралелей не побачив.

Offline Hallgerd

  • *****
  • Повідомлень: 6548
  • Karma: 6169
  • Стать: Жіноча
  • Tatry, Murowaniec
Re: Библиотека
« Reply #926 : Листопад 19, 2019, 21:57:16 »
Вегнера - только начали, или нововышедшую книгу читаете? Классный цикл - в личном хит-параде где то наравне/чуть-чуть ниже Бэккера. Вот только Бэккер - автор объективно специфический, а Вегнера вполне можно рекомендовать всем любителям фентези. Как по мне - он хорош и для вхождения в жанр, в том числе для новичков, которые кроме ПЛиО ничего не читали.
Я сейчас Pamięć wszystkich słów читаю. У Вегнера, конечно, герои уступают Аберкромбивским персам в ебанутости рефлексивности, но мне он нравится не за это.  8) И, как по мне, Север и Восток у него получились решительно интереснее Юга и Запада.
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (с) Samuel Beckett

Offline True Path Into Nowhere

  • *****
  • Повідомлень: 1678
  • Karma: 852
Re: Библиотека
« Reply #927 : Листопад 19, 2019, 23:16:31 »
загалі Малазан важко сприймати як твір мистецтва, літературний цикл. Це щось таке... незрозуміле.
Я вже й не пам'ятаю де читав(Фанталаб?) шо Малазан створювався Еріксоном(й співатором(-ами)?) як сетинг для настільної рольової гри яку так і не видали, ну а книжки це вже шоб не пропадать добру.
Вбиває персонажів Еріксон більш майстерно несподівано, аніж Мартін - у нього вони реально мруть за просто так (а чого б і ні - коли їх в нього сотні)
Зато й воскрешає він їх регулярно :).
У Вегнера я до речі з Куком паралелей не побачив.
Ну я всеж-таки мав на увазі шо я для себе порівнюючи твори в жанрі "дарк фентезі" еталоном беру не "Пісню льоду й полум'я" Мартіна, а "ЧЗ" Кука. Ну а паралелі можна провести запросто - оповідання про пригоди банди Ласкольника й в меншій мірі гірської варти це практично перша книга про Чорний загін. Банда фріків різношерстних для досягнення цілей мутить муть. 

И, как по мне, Север и Восток у него получились решительно интереснее Юга и Запада.
Я приблизно аналогічної думки, мабуть тому що там менше всього місцевої метафізики(чи то правильніше сказати вона там більш чітка й звична), яка й прикольна в певній мірі, але розкривається досить мутно й неквапливо.  Хоча як подумати історія Альтсина мені більш всього сподобалась. Взагалі тільки про ОЯШа в масці й з двома шаблями не дуже зашло, та напевно для метасюжету(знову мета-  :sho_za:) всього циклу його арка чи не найбільш важлива.
« Останнє редагування: Листопад 19, 2019, 23:51:42 від True Path Into Nowhere »
...tomorrow I'll be sober and you'll still be roasted!

Offline Homiak

  • *****
  • Повідомлень: 4099
  • Karma: 1773
  • Стать: Чоловіча
  • Украина, Запорожье
Re: Библиотека
« Reply #928 : Листопад 19, 2019, 23:31:19 »
А вот после Вегнера - уже и Эриксон пошел как то легче, а дальше уже пошло-поехало...
Читав Еріксона після Вегнера, не допомогло
Я тут читаю посты про Эриксона
Cпойлер

Потом про Вегнера
Cпойлер

И думаю, когда же кто-то вспомнит Фергюсона?
Cпойлер

 :sneaky: :sneaky: :sneaky:

Футбольное, кто не понял)

Offline Homiak

  • *****
  • Повідомлень: 4099
  • Karma: 1773
  • Стать: Чоловіча
  • Украина, Запорожье
Re: Библиотека
« Reply #929 : Листопад 19, 2019, 23:33:38 »
На вопросы про Девять смертей не отвечаю  :sarcastic:
Cпойлер
Готова поспорить, что он не погиб: автор ещё недостаточно над ним поизмывался.  8)
Cпойлер
:sarcastic:  :crazy:  :acute:


А мне вот жалко ту тетку, у которой с Логеном какие-то шашни начались (забыл имя). Автор ее прокатил по полной.

В принципе - не так уж много. Я про цикл "Второй Апокалипсис", который на данный момент состоит из семи книг:
Круто, почитаю.  :drinks:

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.