Автор Тема: Мовне питання
 

Offline dlifua

  • *****
  • Повідомлень: 4427
  • Karma: 1521
  • Стать: Чоловіча
  • liveinly
Re: Мовне питання
« Reply #60 : Лютий 20, 2016, 22:44:27 »
Львов смотрит в одну сторону, а Ивано-Франковск уже немного в другую.
А куда смотрит Ивано-Франковск?
Мне для повышения образованности..
Приєднуюсь до запитання.
liveinly

Offline franco

  • *****
  • Повідомлень: 10867
  • Karma: 2273
  • Стать: Чоловіча
  • бендеровец
Re: Мовне питання
« Reply #61 : Лютий 20, 2016, 22:55:16 »
Оффтопом  :grin:
Стало цікаво: в Криму залишилися ті 7 українських шкіл, чи всі позакривали?
Не знаю, как сегодня, но еще где-то год-полтора назад жена Лиса Пустыни преподавала укр. мову  в укр. школе. Инфа от человека, чей ребенок учился тогда в этой школе. :pardon:
Надо же, несчастный человек. Так ненавидеть Украину, а жена преподает украинский. :smilie5:

Offline Egvein

  • ***
  • Повідомлень: 221
  • Karma: 140
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Мовне питання
« Reply #62 : Лютий 20, 2016, 22:59:30 »
Львов смотрит в одну сторону, а Ивано-Франковск уже немного в другую.
А куда смотрит Ивано-Франковск?
Мне для повышения образованности..
Мені теж, як людині, яка жила там і там. От Закарпаття, Буковина - так, відрізняються, щодо Львівщини - ну, хіба польський вплив трохи більший відчувається, але це більше в побутовому плані, типу, поїздки в Польщу частіші і т.д.

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26208
  • Karma: 20521
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Мовне питання
« Reply #63 : Лютий 20, 2016, 23:40:55 »
Я на украинском уже давно общаюсь с техподдержкой например, в банке, там как-то морально совсем легко выходит, а по телефону вообще без заминок.
Та досить тіко почати, а далі там воно якось само рухається. Особливо якщо візаві відповідає мовою. В Тернополі я сам не помічав якою спілкуюся. Хоча й помилок нароблю, буває. В Львові дякуючи за дах над головою ляпнув: "Дякую Вам за домовинку". Згодом зрозумів, чому на мене господар трохи здивовано поглядав. Якось так :shok:
Ну то таке, буває що й російською якусь дурню бовкнеш.  :pardon:

Offline Старина Z

  • *****
  • Повідомлень: 41886
  • Karma: 31805
  • Стать: Чоловіча
Re: Мовне питання
« Reply #64 : Лютий 20, 2016, 23:43:25 »
"Дякую Вам за домовинку"
:smilie5:

Offline Кру_Элл

  • *****
  • Повідомлень: 4170
  • Karma: 4229
  • Стать: Жіноча
  • Миколаїв - місто корабелобандерівців.
Re: Мовне питання
« Reply #65 : Лютий 20, 2016, 23:48:16 »
Згодом зрозумів, чому на мене господар трохи здивовано поглядав.
І кров немовлят у Львові у вас смачна, ми, упирі, таке полюбляємо.  :sarcastic:
Планы на вечер: мотать новостную ленту с недовольным лицом.

Offline ТетраМ

  • *****
  • Повідомлень: 18384
  • Karma: 17887
  • Стать: Жіноча
  • Пропагандист нездорового образца
Re: Мовне питання
« Reply #66 : Лютий 21, 2016, 03:10:17 »
В Львові дякуючи за дах над головою ляпнув: "Дякую Вам за домовинку". Згодом зрозумів, чому на мене господар трохи здивовано поглядав. Якось так  :shok:
:grin:
Знайомий розповів, як для якоїсь роботи замість драбини вимагав від господині сходи. Вона відповіла: "Якщо відірвеш, то бери".
«Ганьба! Слава! Тобто – добрий вечір!» ©

Offline Ксанка

  • *****
  • Повідомлень: 8473
  • Karma: 2224
  • Стать: Жіноча
  • Одесса
Re: Мовне питання
« Reply #67 : Лютий 21, 2016, 08:39:53 »
Когда я в последний раз, года два назад, была во Львове, меня удивило то, что местные жители тут же переходили на русский, когда со мной разговаривали. А я так хотела послушать мову :weep:
Так! я буду крізь сльози сміятись,
Серед лиха співати пісні,
Без надії таки сподіватись,
Буду жити! Геть думи сумні!

Offline Спудей

  • *****
  • Повідомлень: 662
  • Karma: 274
  • Стать: Чоловіча
Re: Мовне питання
« Reply #68 : Лютий 21, 2016, 08:43:22 »
Когда я в последний раз, года два назад, была во Львове, меня удивило то, что местные жители тут же переходили на русский, когда со мной разговаривали. А я так хотела послушать мову :weep:
Є таке явище...

Offline Ксанка

  • *****
  • Повідомлень: 8473
  • Karma: 2224
  • Стать: Жіноча
  • Одесса
Re: Мовне питання
« Reply #69 : Лютий 21, 2016, 09:09:24 »
Є таке явище...
А чего это они?
Так! я буду крізь сльози сміятись,
Серед лиха співати пісні,
Без надії таки сподіватись,
Буду жити! Геть думи сумні!

Offline Шо?

  • *****
  • Повідомлень: 6543
  • Karma: 3922
Re: Мовне питання
« Reply #70 : Лютий 21, 2016, 09:42:38 »
Нагадаем шаноўнаму панству, што першымі ў нябеснай сотні загінуў беларус і армянін.
Для якіх руская мова была бліжэй, чым украінска.
Таму мяркую здарэнне ў Адэсе фарионізмом.  :down:

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23428
  • Стать: Чоловіча
Re: Мовне питання
« Reply #71 : Лютий 21, 2016, 10:06:10 »
Нагадаем шаноўнаму панству, што першымі ў нябеснай сотні загінуў беларус і армянін.
Для якіх руская мова была бліжэй, чым украінска.
Таму мяркую здарэнне ў Адэсе фарионізмом.  :down:
Йопть, та й взагалі, революцію гідності, яка насправді зветься рєвлюцієй достоинства зробили  ви, руськоязичні.  Для україномовних вишиватників. Яких насправді не так вже й багато, та й місце їм по селам і шоп не піздєлі там.
А те, що державна людина під час офіційного виступу розмовляла російською, так це все вірно. Так і потрібно. Топікстартеру повинно бути приємно таке читати. Для цього й відкрили цей шовіністский топік. Почесати своє самолюбіє,блять.
Не здивуюсь, коли  усіх україномовців будуть називать фаріонщиками. Тенденціє на це вже є.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23428
  • Стать: Чоловіча
Re: Мовне питання
« Reply #72 : Лютий 21, 2016, 10:08:28 »
Нагадаем шаноўнаму панству, што першымі ў нябеснай сотні загінуў беларус і армянін.
Для якіх руская мова была бліжэй, чым украінска.
Таму мяркую здарэнне ў Адэсе фарионізмом.  :down:
Чудова до речі логіка. А слідак Олійник закривав автомайданівців і тому нехуй поліції стріляти у відморозків. Ахуєно, чо.

Offline Nortaga

  • *****
  • Повідомлень: 2351
  • Karma: 749
Re: Мовне питання
« Reply #73 : Лютий 21, 2016, 10:15:25 »
Нагадаем шаноўнаму панству, што першымі ў нябеснай сотні загінуў беларус і армянін.
Для якіх руская мова была бліжэй, чым украінска.
Таму мяркую здарэнне ў Адэсе фарионізмом.  :down:
так справа не в тому, що йде маркування "говориш російською - ворог". Йде мова про розмивання української мови, і хто-хто а ви в Білорусі знаєте про розмивання мови теж немало.

Різниця в тому, що наприклад я хочу, щоби була і білоруська мова, і українська, і російська, і словацька і т.д. І повинна бути на державному рівні підтримка української, як є наприклад підтримка російської в Росії (а там витрачають кошти на підтримку російської за кордоном). Більше друкованого матеріалу: книги, газети, журнали; більше української на телебаченні (кіно більш-менш вже дублюють); в інтернеті (якщо вже на Українскій правді новини перекладають гуглем на українську, то це вже ппц).

Чомусь після СРСР, в бувших республіках, більше всього від русифікації страждає Україна і Білорусь. У Прибалтики, Казахстану, Узбекістану, Грузії, Арменії і т.д. таких проблем нема. Навіть в Чечні і Дагестані таких проблем нема.

Offline dlifua

  • *****
  • Повідомлень: 4427
  • Karma: 1521
  • Стать: Чоловіча
  • liveinly
Re: Мовне питання
« Reply #74 : Лютий 21, 2016, 10:15:36 »
Еней, в мене враження, що ти нік блохостому чи вії передав, ще бракує щоб україно і російськомовні гризтись почали, хуйло спить і бачить.
liveinly

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22179
  • Karma: 3729
Re: Мовне питання
« Reply #75 : Лютий 21, 2016, 10:16:27 »
Цитувати (виділене)
:crazy:
Перед открытием памятного знака слово предоставили председателю Одесского облсовета Анатолию Урбанскому, однако высказать свои соболезнования он не успел, так как «свободовцы» потребовали говорить на украинском языке.

После этого слово предоставили заместителю председателя облсовета и главе областной организации партии «Батькивщина» Олегу Радковскому. На ломаном украинском, он рассказал, как гордится Небесной сотней.

После Радковского слово взял его однопартиец Григорий Гриншпун, который сходу заявил, что он не знает украинского, и будет говорить на русском.

В ответ к нему подбежал мужчина с флагом «Конгресса украинских националистов», требуя отойти от микрофона или говорить на мове.

В это же время «свободовцы» потребовали от «Батькивщины» убрать партийный флаг, развевавшийся за памятным знаком. Началась потасовка. Драка длилась не более 5 минут — дерущихся пристыдили священнослужители, присутствовавшие на церемонии.

Они призвали к уважению погибших и в итоге освятили камень.
http://dumskaya.net/news/v-odesse-podralis-na-otkrytii-pamyatnogo-kamnya-055447/

Дибілоїдоподібна тягнижопщина мене дістає все більше і більше! Уйобки кантужені  :smilie9:

Надо же, а я думала, что там дебил Урбанский. Два абзаца на украинском не смог сказать. Не умеешь говорить -- заучи напамять. В школе прозу наизусть задают учить в четвертом классе.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23428
  • Стать: Чоловіча
Re: Мовне питання
« Reply #76 : Лютий 21, 2016, 10:17:39 »
Взагалі на тлі вас, я виглядаю дєрєвєнскім дурачком, який і сам не знає, що хоче, і розуміючи, які душевні травми я вам наношу, більше в цей тред я писати не буду.

Offline Irris

  • *****
  • Повідомлень: 882
  • Karma: 1414
Re: Мовне питання
« Reply #77 : Лютий 21, 2016, 10:25:28 »
Когда я в последний раз, года два назад, была во Львове, меня удивило то, что местные жители тут же переходили на русский, когда со мной разговаривали. А я так хотела послушать мову :weep:

Ага, вот только вернулась из Львова. Пришлось дополнительно просить людей/экскурсоводов разговаривать/рассказывать на украинском. И так не только во Львове.  :)
В Каменце то ж приходилось просить не переходить на русский.
Люди очень благожелательные. А я чувствую себя собакой, все понимаю, а разговаривать боюсь.

Offline dlifua

  • *****
  • Повідомлень: 4427
  • Karma: 1521
  • Стать: Чоловіча
  • liveinly
Re: Мовне питання
« Reply #78 : Лютий 21, 2016, 10:26:37 »
Надо же, а я думала, что там дебил Урбанский. Два абзаца на украинском не смог сказать. Не умеешь говорить -- заучи напамять. В школе прозу наизусть задают учить в четвертом классе.
Про дибіліз урбанського і кого там ще я не сперечаюсь, але справедливості заради, коли люди йшли бід кулі, йдуть і зараз, ніхто не перебирав, хто якою мовою розмовляє, ні в Києві, ні в Одесі ні зараз на фронті, і таки так, українська мені набагато ближча, ніж російська, але вказувати, якою мовою розмовляти людині, яка зараз ризикує життям, коли я сижу на дивані, я не маю ні найменшого права!
liveinly

Offline FP-93

  • *****
  • Повідомлень: 509
  • Karma: 180
  • Стать: Чоловіча
  • Беларусь, Мiнск
Re: Мовне питання
« Reply #79 : Лютий 21, 2016, 10:27:01 »
Таму мяркую здарэнне
Cпойлер
У дадзеным выпадку трэба ўжываць слова "лiчу", а не "мяркую".
А то нейкi "комбат Насiння" атрымаўся. :smilie1:

Offline Друзилла

  • *****
  • Повідомлень: 3806
  • Karma: 738
  • Стать: Жіноча
  • из логова змиева...
Re: Мовне питання
« Reply #80 : Лютий 21, 2016, 10:38:28 »
Оффтопом  :grin:
Стало цікаво: в Криму залишилися ті 7 українських шкіл, чи всі позакривали?
Не знаю, как сегодня, но еще где-то год-полтора назад жена Лиса Пустыни преподавала укр. мову  в укр. школе. Инфа от человека, чей ребенок учился тогда в этой школе. :pardon:
Надо же, несчастный человек. Так ненавидеть Украину, а жена преподает украинский. :smilie5:
Я тоже была в шоке, прикинь?
Министр проклятий (с) Кру_Элл

Offline ~Багира~

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 23847
  • Karma: 19183
  • Стать: Жіноча
  • Львов
Re: Мовне питання
« Reply #81 : Лютий 21, 2016, 10:41:27 »
Взагалі на тлі вас, я виглядаю дєрєвєнскім дурачком, який і сам не знає, що хоче, і розуміючи, які душевні травми я вам наношу, більше в цей тред я писати не буду.
И почему ты себя так чувствуешь?
Я твой выбор перейти на украинский язык одобряю и призываю всех тоже не бояться сделать это, не бояться ошибок, а пробовать. Человек должен знать в Украине украинский априори и не наслаждаться во Львове мовой, а самому уметь говорить на нем. Отмазка про то, что я говорю плохо, зачем я буду паскудить мову, только отмазка. Если вы начнете говорить украинским, вас поддержат и поправят.
Но я против того, чтобы кто-то указывал кому-то на каком языке говорить в неофициальной обстановке. Я это в 90-х во Львове в обратную сторону проходила, спасибо, больше не надо.
Ну а касательно ассоциации украиноязычных как селюков, мне она непонятна, у нас украиноязычны все, и бедные, и богатые, и мудрые, и дурные. Но я наслышана, что такие мнения ходят в других частях Украины. Мне кажется, сейчас как раз то время, когда на мнение таких идиотов надо забить и дальше делать свое. Мелкими шажками. А не примерять их дурное мнение себе на голову.


Offline mxm

  • *****
  • Повідомлень: 22534
  • Karma: 8965
  • Стать: Чоловіча
  • Одесса
Re: Мовне питання
« Reply #82 : Лютий 21, 2016, 11:02:34 »
После Радковского слово взял его однопартиец Григорий Гриншпун, который сходу заявил, что он не знает украинского, и будет говорить на русском.
А ведь он хотел стать мэром.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23428
  • Стать: Чоловіча
Re: Мовне питання
« Reply #83 : Лютий 21, 2016, 11:02:43 »
Еней, в мене враження, що ти нік блохостому чи вії передав, ще бракує щоб україно і російськомовні гризтись почали, хуйло спить і бачить.
Cпойлер
Та ніхто вас не заставляє. Просто звичайна констатація того факту, що Путіну тут дійсно є кого захищати, як би ви не пручалися.
Ну досить вже! Держава має право вимагати від мене володіння державною мовою, має право перевести на державну мову контент з радіо та ТВ, але це й все. Вільно обирати мову для спілкування -- це одне з моїх базових прав, і я жодній людині в світі ніколи не дозволю втручатися у це. А якщо в когось аж свербіть, така потреба вчити інших людей, як і про що їм говорити проміж собою, то поруч, за порєбріком, є країна, яка все це підтримує та заохочує. А в нас, сподіваюсь, такого ніколи не буде, бо інакше в цій війні сенсу нема.
Тут ніхто нікого, (крім себе, звичайно) не читає. І багатьом це подобається. Специхвіка така.
ЗІ: До пані модератор, яка заводила цей тред, це теж відноситься. 

Offline mxm

  • *****
  • Повідомлень: 22534
  • Karma: 8965
  • Стать: Чоловіча
  • Одесса
Re: Мовне питання
« Reply #84 : Лютий 21, 2016, 11:08:51 »
Чомусь після СРСР, в бувших республіках, більше всього від русифікації страждає Україна і Білорусь. У Прибалтики, Казахстану, Узбекістану, Грузії, Арменії і т.д. таких проблем нема. Навіть в Чечні і Дагестані таких проблем нема.
Через схожість мов. Українцям і білорусам легше вивчити російську, тому через деякий час може виникнути питання, а навіщо знати рідну мову.
Російська мова, як і інші "імперські" мови (англійська, іспанська, французська, німецька і т.п.), не потребує такої підтримки, як українська. Вона навіть без державної підтримки буде розвиватись і вдома, і в інших країнах.
З українською все інакше, тому я б не порівнював би.

Offline Друзилла

  • *****
  • Повідомлень: 3806
  • Karma: 738
  • Стать: Жіноча
  • из логова змиева...
Re: Мовне питання
« Reply #85 : Лютий 21, 2016, 11:10:15 »
Навіщо Західній Україні так мріяти про Захід, не розумію. Хочеш на захід - йди собі.  :smilie5:
Министр проклятий (с) Кру_Элл

Offline Друзилла

  • *****
  • Повідомлень: 3806
  • Karma: 738
  • Стать: Жіноча
  • из логова змиева...
Re: Мовне питання
« Reply #86 : Лютий 21, 2016, 11:17:50 »
Та досить тіко почати,
Тіко - це сленг. Треба вчитися розмовляти не сленгом і не суржиком, а вишуканою солов"їною мовою. Доречі, якщо тобі чогось  побажали, треба відповідати не "взаємно", а "навзаєм", бо це слова різного змісту.
... Колись, ще при совєтах, на українському радіо була цікава передача про особливості української мови. У ній вчили, як правильно вживати антоніми, як ставити наголос, як взагалі розмовляти українською. При совєтах!! Нажаль, тепер таких програм не знаю, або їх, взагалі, вже немає...
Министр проклятий (с) Кру_Элл

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22179
  • Karma: 3729
Re: Мовне питання
« Reply #87 : Лютий 21, 2016, 11:27:37 »
Цитувати (виділене)
Когда я в последний раз, года два назад, была во Львове, меня удивило то, что местные жители тут же переходили на русский, когда со мной разговаривали. А я так хотела послушать мову :weep:
Хм, а я львовский характерный акцент терпеть не могу. Он деланный, и я знаю львовян и жителей западной Украины, которые говорят без этого самого акцента и сами его терпеть не могут.
Там далеко не литературный язык, и русизмов у них много.
Ты вчера давала ссылку на местный новостной сайт, где написали про "одяг для потребуючих". "Потребуючих" -- ошибка, за которую преподаватели украинского языка бьют нещадно, так как для украинского зыка не характерен суффикс -уючи-. Нет потребуючих, а есть нужденні.

Offline Друзилла

  • *****
  • Повідомлень: 3806
  • Karma: 738
  • Стать: Жіноча
  • из логова змиева...
Re: Мовне питання
« Reply #88 : Лютий 21, 2016, 11:28:59 »
Нагадаем шаноўнаму панству, што першымі ў нябеснай сотні загінуў беларус і армянін.
Для якіх руская мова была бліжэй, чым украінска.
Це перше, про що я подумала, коли відкрила цей тред. Не написала сама, бо мала надію, що хтось вже про це також згадав. Дякую.
Министр проклятий (с) Кру_Элл

Offline Milena

  • *****
  • Повідомлень: 8275
  • Karma: 3325
Re: Мовне питання
« Reply #89 : Лютий 21, 2016, 11:29:05 »
А мені навпаки ці всі "сленги" дуже подобаються - ми ж не на зборах і не на офіційному заході, так що "тіко" мені сподобалося, жива автентична українська, але сама вживати не буду - не моє.

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.