Автор Тема: Околокомпьютерное (железо, программы, настройки, баги, глюки)
 

Offline Helten

  • **
  • Повідомлень: 72
  • Karma: 47
  • Стать: Чоловіча
Shannou, як варіант, можна встановити Plex Server на пристрій з колекцією, а на девайсах для перегляду Plex App.

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34711
  • Karma: 16988
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Shannou, як варіант, можна встановити Plex Server на пристрій з колекцією, а на девайсах для перегляду Plex App.
дякс. я на даному етапі зробив щось подібне з Kodi на компі та телевізорі. оце думаю, щоб комп не був включеним постійно, потрібно неттоп десь на 65 Вт та зовнішній хдд для такого конфігу?
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Helten

  • **
  • Повідомлень: 72
  • Karma: 47
  • Стать: Чоловіча
В ідеалі NAS, але можна і неттоп чи мікрокомп'ютер якийсь. Єдине, якщо фільм UHD з DTS-MA чи TrueHD дорогою, то треба досить суттєву потужність серверу.

Offline Roman_V_M

  • *****
  • Повідомлень: 1272
  • Karma: 685
  • Стать: Чоловіча
  • THERE IS NO JUSTICE. THERE IS JUST ME.
    • Roman's Blog
@Shannou
Дивлячись які вимоги, на яких пристроях ти хочеш дивитися, наскільки хочеш/можеш заглиблюватися в технічні деталі.

У мене коллекція зберігається на диску 2ТБ, вставленному у міні-комп Odroid HC2, на якому встановлена Убунта. Диск розшарений в мережу, плюс на цьому-міні компі стоїть Emby Server, клієнти для якого існують під купу платформ. Але останнім часом я не заморочуюсь, і дивлюся через Nova Video Player на Андроїді прямо з розшареного диска.

Якщо не хочеться возитися з Лінуксом, то встанови на неттоп Вінду 11 про, і в ній вже розшар диск, встанови Emby Server ти ще щось подібне. Ліцензійний ключ можна придбати за 199 грн. Колись у Вінді був вбудований UPnP медіа-сервер, але як зараз - ХЕЗ. Я UPnP як методом роздачі контенту по мережі ніколи не користувався.

Власне кажучи, основні варіанти: мережні шари, UPnP або спеціалізовані рішення, типу Emby чи Plex.

Offline Roman_V_M

  • *****
  • Повідомлень: 1272
  • Karma: 685
  • Стать: Чоловіча
  • THERE IS NO JUSTICE. THERE IS JUST ME.
    • Roman's Blog
Єдине, якщо фільм UHD з DTS-MA чи TrueHD дорогою, то треба досить суттєву потужність серверу.
Для роздачі по моережі потужний сервер не потрібен. Але для роздачі "важкого" контенту вай-фай не підходить, лише дріт. Ну або щонайменше двоантенний 802.11ac на 5 ГГц у межах прямої видимості.

Offline Helten

  • **
  • Повідомлень: 72
  • Karma: 47
  • Стать: Чоловіча
Для роздачі по моережі потужний сервер не потрібен. Але для роздачі "важкого" контенту вай-фай не підходить, лише дріт. Ну або щонайменше двоантенний 802.11ac на 5 ГГц у межах прямої видимості.
Це якщо кінцевий пристрій підтримує декодування, наприклад DTS чи його варіанти, а якщо ні, то декодувати буде сервер і гнати декодований потік.

Offline Helten

  • **
  • Повідомлень: 72
  • Karma: 47
  • Стать: Чоловіча
Ще один варіант, якщо не потрібна каталогізація, імпорт IMDB даних та т.п., можна використовувати звичайні мережеві шари SMB, про які написав Roman_V_M, і VLC програвач. В цьому випадку HDD можна навіть до роутера підключити (якщо така можливість, звісно, є).

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34711
  • Karma: 16988
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
ух, дякую, багато інформації, треба переварити. в принципі, наступний рутер в мене буде з ЮСБ та WiFi6, це був би гарний варіант підключити зовнішній, я хочу десь на 10-12 Тб взяти WD. ще питання - як шеріти теки? є покрокова інструкція? бо до Kodi (там upnp) я намагався зробити це з MX Player, давши йому шлях через SMB до теки з відео на компі, але фіаско мене спіткало, не впорався з заповненням реквізитів по інструкції)

Name: Nas

Server: smb://192.168.1.20

Shared Path: video

Connect anonymously: unchecked

Domain: leave blank

fill in username and password
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Roman_V_M

  • *****
  • Повідомлень: 1272
  • Karma: 685
  • Стать: Чоловіча
  • THERE IS NO JUSTICE. THERE IS JUST ME.
    • Roman's Blog
Ще один варіант, якщо не потрібна каталогізація, імпорт IMDB даних та т.п., можна використовувати звичайні мережеві шари SMB, про які написав Roman_V_M, і VLC програвач. В цьому випадку HDD можна навіть до роутера підключити (якщо така можливість, звісно, є).

Якраз раутер - не дуже хороший варіант, через слабку потужність чіпа. Вище я казав, що потужний сервер не потрібен, але у раутерах чіпи, як правило, дуже слабкі. Крім того, можуть бути проблеми з підтримкою файлової системи NTFS.

До речі, Nova Video Player, який я згадував, може і каталогізувати контент, але я цю функцію відключив. Для гарної медіатеки у мене є Kodi і Emby. VLC у мене на планшеті постійно вилітає, мабуть через стару версію Андроїда. До речі, я трохи знайомий з його розробниками і навіть бував на їхніх конференціях пару разів.

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34711
  • Karma: 16988
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
в цьому шо я хочу новий 4-ядерний MediaTek MT7986AV
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34711
  • Karma: 16988
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
о, бачу що я вже застарів зі своїм прононсом.

In the US they pronounce it as rau-ter (which curiously rhymes with the word 'rout' and NOT 'route' though latter should be the case).

In UK and other European countries people commonly pronounce it as roo-ter (which seems more consistent with route pronunciation).

Networking hardware giant Cisco being an American MNC, uses and propagates US pronunciation.
So resultantly most of the world now calls it rau-ter and if someone pronounces it as roo-ter then s/he is considered 'out of sync'.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Helten

  • **
  • Повідомлень: 72
  • Karma: 47
  • Стать: Чоловіча
Дивлячись в якій ОС. Якщо вінда - сторюється звичайна шара, доступ до неї Everyone - Read чи Full Control (не знаю як в RUS/UKR), щоб пароль не запитувався. Якщо linux - треба поставити Samba і конфіг-файл підправити, якщо NAS чи роутер - через штатні візарди.

Offline Roman_V_M

  • *****
  • Повідомлень: 1272
  • Karma: 685
  • Стать: Чоловіча
  • THERE IS NO JUSTICE. THERE IS JUST ME.
    • Roman's Blog
питання - як шеріти теки? є покрокова інструкція?
У Вінді дуже просто - Права кнопка, вкладка Shring. До списку користувачів додаєш Everyone і тиснеш ОК. Тоді можна конектитися анонімно, що в домашній мережі, яка не дивиться назовні, цілком нормально. Під Лінуксом треба редагувати конфіги SMB-сервера.

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34711
  • Karma: 16988
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Дивлячись в якій ОС. Якщо вінда - сторюється звичайна шара, доступ до неї Everyone - Read чи Full Control (не знаю як в RUS/UKR), щоб пароль не запитувався. Якщо linux - треба поставити Samba і конфіг-файл підправити, якщо NAS чи роутер - через штатні візарди.
This. ось я клікнув на теку, натис властивості, обрав закладку Спільний доступ, натиснув Дозволити спільний доступ і падаю у віконце, де мене питає Виберіть користувачів, яким слід надати спільний доступ. Там треба обирати з випадаючого переліку Все? чи щось прописувати?
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34711
  • Karma: 16988
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
питання - як шеріти теки? є покрокова інструкція?
У Вінді дуже просто - Права кнопка, вкладка Shring. До списку користувачів додаєш Everyone і тиснеш ОК. Тоді можна конектитися анонімно, що в домашній мережі, яка не дивиться назовні, цілком нормально. Під Лінуксом треба редагувати конфіги SMB-сервера.
о, дякс, поки друкував, ти вже мене випередив.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Roman_V_M

  • *****
  • Повідомлень: 1272
  • Karma: 685
  • Стать: Чоловіча
  • THERE IS NO JUSTICE. THERE IS JUST ME.
    • Roman's Blog
в цьому шо я хочу новий 4-ядерний MediaTek MT7986AV
Головне, щоб файлова система NTFS підтримувалася.

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34711
  • Karma: 16988
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
в цьому шо я хочу новий 4-ядерний MediaTek MT7986AV
Головне, щоб файлова система NTFS підтримувалася.
File System : HFS+, NTFS, vFAT, ext2, ext3, ext4
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Helten

  • **
  • Повідомлень: 72
  • Karma: 47
  • Стать: Чоловіча
This. ось я клікнув на теку, натис властивості, обрав закладку Спільний доступ, натиснув Дозволити спільний доступ і падаю у віконце, де мене питає Виберіть користувачів, яким слід надати спільний доступ. Там треба обирати з випадаючого переліку Все? чи щось прописувати?
Треба додати користувача Everyone (в українській, мабуть, "Всі"), надати бажаний доступ (Read, Full Control).

Offline Helten

  • **
  • Повідомлень: 72
  • Karma: 47
  • Стать: Чоловіча
Якось так

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34711
  • Karma: 16988
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
так, ганьбитися так ганьбитися. я завжди обирав загальнодоступна мережа, коли підключення робив. що буде, якщо я зміню на приватну? і як зробити, щоб до мене не влізли ззовні?

Загальнодоступна мережа (рекомендовано). Використовуйте цей параметр для мереж, до які ви підключаєтеся вдома, на роботі або в громадському місці. У більшості випадків цей параметр слід використовувати. ПК буде приховано від інших пристроїв у мережі. Таким чином, ви не можете використовувати ПК для спільного доступу до файлів і принтерів.

Приватна мережа. ПК видимий для інших пристроїв у мережі, і ви можете використовувати ПК для обміну файлами та принтерами. Ви повинні знати користувачів і пристрої в мережі та довіряти йому.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Roman_V_M

  • *****
  • Повідомлень: 1272
  • Karma: 685
  • Стать: Чоловіча
  • THERE IS NO JUSTICE. THERE IS JUST ME.
    • Roman's Blog
так, ганьбитися так ганьбитися. я завжди обирав загальнодоступна мережа, коли підключення робив. що буде, якщо я зміню на приватну? і як зробити, щоб до мене не влізли ззовні?

Загальнодоступна мережа (рекомендовано). Використовуйте цей параметр для мереж, до які ви підключаєтеся вдома, на роботі або в громадському місці. У більшості випадків цей параметр слід використовувати. ПК буде приховано від інших пристроїв у мережі. Таким чином, ви не можете використовувати ПК для спільного доступу до файлів і принтерів.

Приватна мережа. ПК видимий для інших пристроїв у мережі, і ви можете використовувати ПК для обміну файлами та принтерами. Ви повинні знати користувачів і пристрої в мережі та довіряти йому.

Правильно - приватна мережа. А від зовнішнього доступу раутер вцілому защищає.

Offline OlegKrm

  • *****
  • Повідомлень: 1190
  • Karma: 1350
  • Стать: Чоловіча
  • Краматорський бЕндерiвець
в умовна колекція фільмів серіалів на внутрішньому хдд. як мені зробити її доступною для всіх девайсів в мережі по віфі?
В мене просто розшарена папка на компі, а дивлюся  на телевізорі VLC player -ом , як тут вже написали
       Ой у лузі червона калина

Offline Tamerlan

  • *****
  • Повідомлень: 8767
  • Karma: 1736
  • Стать: Чоловіча
Кто-то может пояснить, зачем на пороге 2024 года держать дома на дисках коллекцию фильмов/сериалов при доступности кучи стриминговых сервисов и торрентов?

Offline Omela

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 6878
  • Karma: 3797
  • Стать: Жіноча
  • Харьков
А що, викинути???

Offline Kimy

  • *****
  • Повідомлень: 2553
  • Karma: 3193
  • Стать: Чоловіча
  • Kiev, UA, EU
Кто-то может пояснить, зачем на пороге 2024 года держать дома на дисках коллекцию фильмов/сериалов при доступности кучи стриминговых сервисов и торрентов?
Не всегда есть электричество и, как следствие - инет.
И не у всех есть смарт ТВ.
Зберігай спокій та чисть зброю.

Offline Mike123

  • *****
  • Повідомлень: 27674
  • Karma: 7895
  • Стать: Чоловіча
Кто-то может пояснить, зачем на пороге 2024 года держать дома на дисках коллекцию фильмов/сериалов при доступности кучи стриминговых сервисов и торрентов?
Может. Удивительно как на пороге 24 года может возникать такой вопрос. Стриминговые сервисы появляются/исчезают по мановению чего угодно. Не далее, как неделю назад в Украине отключили хдрезку. Я даже не знал, что куча народу там тусовалась. Потому что в последнюю неделю вопросов ко мне и консультаций, а как организовать дома локальное хранилище, увеличилось в разы. Ты даже не представляешь, сколько сейчас у украинцев аккумуляторов, достаточных для работы электроники сутками. И локальное хранилище сюда вписывается идеально. Потому что интернет не вечен, увы. Мобильные сети вообще ложатся за 4-5 часов. А если ложатся проводные сети, то мобильные ложатся сразу просто от перегрузки. Переключение на жпон идет гигантскими темпами, некоторые провайдеры уже вообще не подключают медью. Но жпон это тоже не вечно. Если тебе не повезло и ты не включен в центральный коммутатор, то ночью дизель отключают по причине малого количества активных абонентов и низкого кпд.

Как там в россии с большинством стриминговых сервисов, а? Вк и яндекс ихнее всё? :) Стриминг слишком ненадежная вещь. Это коммерция и при отсутствии выгоды либо политических изменений в мире хозяин стриминга меняет правила на раз. Не совсем стриминг, но тоже хранение данных. Кто это еще 5 лет назад заявлял, что при хранении фоток в сжатом качестве их количество не ограничено? Не всемогущий ли гугл? И чо? В один прекрасный момент обрезает всем до 15 гиг и делай со своими фотками что хочешь. А у меня они хранятся в оригинальном качестве с 2003 года, когда я купил первый свой цифровой фотоаппарат. И никакая падла мне их не уничтожит, как минимум, удаленно.

Что касается торрентов - то это вообще удивительный вопрос. Торренты - это локальные хранилища у каждого. Которые работают круглосуточно. Ты как себе представляешь работу торрентов, если каждый после просмотра/прослушивании удалит все с диска либо вообще будет потреблять на ходу?

У меня дома стоит сервер с 12 терабайтами с фильмами, музыкой и книгами. Аккумулятор у него на сутки. И я ни в коем случае не откажусь от подобного способа хранения информации до конца жизни. Вот подумываю заменить жесткие диски на ссд. Они потребляют значительно меньше. Да и надежность при преимущественном чтении у них выше.

Кстати. Одно из первых вещей, которую я сделал 24 февраля - это вытащил жесткие из сервера и сложил в тревожную сумку. Мы человеки, пока у нас есть память.

Offline fakir

  • *****
  • Повідомлень: 2631
  • Karma: 1807
Не далее, как неделю назад в Украине отключили хдрезку.
ще не відключили
Цитувати (виділене)
«За результатами моніторингу і вивчення матеріалів регулятор дійшов висновку, що вони відповідають вимогам розділу ХІ Закону України «Про медіа» і не можуть транслюватися в Україні», - ідеться у повідомленні.
провайдери Інтернет досі не отримали вимоги на блокування доступу


Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34711
  • Karma: 16988
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Кто-то может пояснить, зачем на пороге 2024 года держать дома на дисках коллекцию фильмов/сериалов при доступности кучи стриминговых сервисов и торрентов?

Майк в принципі пояснив. я просто не люблю чекати, коли я щось хочу прям зараз. так, в мене джипон на гігабайт, я можу досить швидко скачати те, що мені треба або подивитися його онлайн. та я хочу мати можливість дивитися або грати (в мене 10 ТБ ігр встановлено) ось прям зараз коли я цього хочу. не витрачати навіть 20 хвилин на якісь пошуки та закачки. тим більше весь мій контент UHD 4К HDR, всі стрімінги його нещадно пережимають, на великій діагоналі це дуже добре видно.
та я не про це, мені незрозуміло, чому тобі незрозуміло? люди сидять на Віндоус ХР досі, люди грають в ДОС ігри, люди взагалі мають купу дивних захоплень, які відрізняються від твоїх. і ця гілка не для флуду з поясненнями тобі банальних речей, що всі люди різні, вона для адресної допомоги.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Roman_V_M

  • *****
  • Повідомлень: 1272
  • Karma: 685
  • Стать: Чоловіча
  • THERE IS NO JUSTICE. THERE IS JUST ME.
    • Roman's Blog
Особисто у мене великої колекції немає, але я звик користуватися торрентами ще з тих часів, як у мене з'явився безлімітний Інтернет і змінювати звички поки що не хочу. Тому серіали я завжди дивлюся з диска. Що стосується зручності, то Sonarr (автоматична качалка торрентів) + Kodi або Emby - це майже стрімінговий сервіс. Хоча останнім часом на планшеті я просто дивлюся з розшареного диска.

Offline Tamerlan

  • *****
  • Повідомлень: 8767
  • Karma: 1736
  • Стать: Чоловіча
Не всегда есть электричество и, как следствие - инет.
Без электричества и коллекция на домашнем диске бесполезна чуть менее, чем полностью.
И не у всех есть смарт ТВ.
Любой ТВ превращается в смарт с помощью копеечной ТВ-приставки, которая помещается в карман.

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.