Автор Тема: Околокомпьютерное (железо, программы, настройки, баги, глюки)
 

Offline Tamerlan

  • *****
  • Повідомлень: 8767
  • Karma: 1736
  • Стать: Чоловіча
Цікаве про Телеграм

https://www.facebook.com/kostiantyn.korsun/posts/pfbid02DMvHWnnSAesdorYActQ5Hsk8ibfcT4iJZWtY1Q13bkPXPH4rvkVZg15prdpaKD6tl



Kostiantyn Korsun
2h
  ·

Усі, хто мене почитує, знають що я лютий супротивник Телеграму (хто не в курсі -  дам в кінці кілька лінків).
Выше написана откровенная ахинея, если начистоту. Говорю, как человек, изучавший код клиента телеграма. И который, скорее всего, давно бы сидел в камере, будь переписка в телеграме легко доступной для перехвата спецслужбами. Чуть ниже попробую подробнее:
 
Телеграмівський алгоритм шифрування MTProto шифрує і звичайні чати і “секретні”. З тією лише різницею, що ключи «секретних» чатів зберігалися на пристроях користувачів, а звичайних – на серверах Телеграма. А от метадані звичайних повідомлень взагалі не шифруються в можуть бути перехоплені. Запам’ятаємо цей важливий момент.
Метаданные - это служебный заголовок, содержащий информацию, необходимую приложению для связи и идентификации. Без пересылки метаданных ни одно приложение-мессенджер работать не может в принципе. В самих метаданных никакой приватной информации содержаться не должно.
І другий момент. При першому запуску на девайсі, Телеграм створює унікальний номер для кожного користувача: auth_key_id. Це можуть бути, скажімо, якість цифри, наприклад 718. І цей номер передається разом з усіма повідомленнями – як зі звичайними, так і з «секретними». Передається у відкритому, незашифрованому вигляді. А тому цей ідентифікаційний номер можна внести у систему моніторингу Інтернет-трафіку (у чому кремлівці вже собаку з’їли) та у режимі реального часу моніторити факт отримання/передачі абонентом повідомлень – шо секретних, шо не секретних. Тобто кожен унікальний ідентифікаційний номер можна відслідковувати і розуміти хто, кому і коли передав чи прийняв повідомлення.
Угу. Только все это возможно лишь при условии, что сам перехватываемый трафик никак не зашифрован. Стоит включить VPN - и перехватывать рандомные байты можно хоть до посинения.
Слід зазначити, що нормальні месенджери (наприклад Signal) – не роблять такої помилки. Усі їхні повідомлення за замовченням передаються у зашифрованому вигляді – і метадані також. І тому подібна схема з ними б не спрацювала.
Метаданные в зашифрованном виде - это оксюморон. Они всегда зашифрованы (в нормальных мессенджерах) и представляют собой по сути просто некую стандартную последовательность чисел, позволяющую серверу приложения переслать сообщение нужному адресату. В этом плане перехват метаданных Signal ничем принципиально не отличается от перехвата сообщения Телеграм. И там, и там используются уникальные идентификаторы пользователя, позволяющие серверу понять - кто и кому шлет сообщения. И при желании, если это перехватить, то можно что-то там проанализировать и сопоставить. И в обоих случаях все это бесполезно при шифровании канала, например, с помощью VPN.
На думку автора статті (Matt Tait), той факт, що окупанти в Херсоні не мали доступу до змісту повідомлень Ігора – це зовсім не означає, що кремль не може цього зробити.
Угу. А то, что розового летающего бегемота никто никогда не видел (кроме как в приступах белой горячки), не означает, что розового летающего бегемота не существует.
Або те ж саме можна зробити без допомоги керівництваTelegram, просто тихенько хакнувши їх сервери. Або інфільтрувавши свого агента або завербувавши  інсайдера з числа працівників. Або ще якось.
Да-да, конечно. Просто нужно хакнуть сервера Телеграма. Всего-то. Или агентов заслать завербованных, с доступом к данным. Или самого Дурова завербовать. Или еще как-то. В общем, придумайте что-нибудь сами.  :sarcastic: Непонятно только - что мешает сделать то же самое с любым другим мессенджером.
І усе це цілком можливо саме тому, що за замовченням дані в Телеграмі не шифруються належним чином, а дані зберігаються на їхніх серверах.
Не понял. Взломать сервера или завербовать руководство мессенджера возможно потому, что что-то там якобы не так шифруется? Где логика?
До речі, нічого подібного не могло б статися з нормальними E2EE-месенджерами, про які я розказував у 2 епізоді подкасту КіберКорсун
Их сервера нельзя взломать, а их руководителей нельзя похитить и под пытками заставить выдать все доступы?
Автор статті Matt Tait дивується, що попри факти співпраці Телеги/Дурова з росіянською владою та явні проблеми з безпекою самого месенджера, безліч українців схильні вважати ці проблеми «теоретичними» та «не доведеними на практиці».
Какие недалекие украинцы, оказывается, с точки зрения автора.  :sarcastic: Не понимают всю ценность его теоретизирований, а ориентируются на практический опыт.
Також пан Метт вважає, що українці – а також усі інші – мають знайти інший «шифрований» додаток для чатів та дзвінків. Тому що «використання Телеграма для дзвінків та чатів не є безпечним. Скрізь. Для кожного. А особливо в Україні».
Угу. Нужно найти мессенджер, сервер которого нельзя взломать, а разработчиков или руководителей - захватить и запытать.
Від себе добавлю, що історія про двох українців, яка сталася в Україні, і яка вкотре дискредитує месенджер, розроблений ворогом українців – ми дізнаємося із закордонних джерел. Цікаво, чому вона не стала відомою спочатку в Україні?
Чи не тому, що у Телеграма забагато прихильників серед українських можновладців, які використовують цей повністю російський месенджер (який намагається прикидатися неросійським) як канал офіційних комунікацій? На десятий місяць війни на знищення України як країни та українців як нації. А мільйони українців продовжують ним користуватися.
А, ну да. Кругом зрада, а власти скрывают, конечно же.  :sarcastic:

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Ти молодець, Тамерлан. А те, що ти досі не в камері аж ніяк не пов'язано із херовістю Телеграма.

Offline Tamerlan

  • *****
  • Повідомлень: 8767
  • Karma: 1736
  • Стать: Чоловіча
Ти молодець, Тамерлан. А те, що ти досі не в камері аж ніяк не пов'язано із херовістю Телеграма.
Связано, и напрямую. Если ты не в курсе, в Беларуси спецслужбы целенаправленно охотились (и продолжают охотиться) на админов протестных чатов. Пару моих личных знакомых посадили. Но ни одного не взяли на том, что прочитали или перехватили зашифрованную переписку. Хотя методы перехвата использовались очень изощренные - вплоть до мониторинга всего интернет-трафика до серверов Телеграм.

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Ти погано прочитав мій допис. Ти, мабуть, не дуже добре зрозумів, що там написано, це нормально.

І останнє, на прикладі твого захисту Телеграма, дуже добре зрозуміло, яку шкоду ти наносиш своїм захистом росіян нам. Той, хто лишень читає, а не пише на форумі, може вирішити що "не все так однозначно".

І телеграм - добре, і Кац - добре, і Росія - добре. Хоч трішечки.



Offline Tamerlan

  • *****
  • Повідомлень: 8767
  • Karma: 1736
  • Стать: Чоловіча
Ти погано прочитав мій допис. Ти, мабуть, не дуже добре зрозумів, що там написано, це нормально.
Нормально я все прочитал, просто передерги игнорирую. Статья выше - беспочвенный наброс с хайпожорством. Под видом экспертного мнения проталкивается откровенная галиматья.
Цитувати (виділене)
І останнє, на прикладі твого захисту Телеграма, дуже добре зрозуміло, яку шкоду ти наносиш своїм захистом росіян нам.
При чем тут какая-то защита россиян вообще? Плевать я хотел на россиян. Не нужно мне всякую херню приписывать, плиз.
Цитувати (виділене)
Той, хто лишень читає, а не пише на форумі, може вирішити що "не все так однозначно".
Ну да. То ли дело в этой статье про телегу.  :sarcastic:
Цитувати (виділене)
І телеграм - добре, і Кац - добре, і Росія - добре. Хоч трішечки.
Все говно. И телеграм, и Кац, и рашка. Только пчелы не говно.

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26284
  • Karma: 20582
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Цікаве про Телеграм
Це можна написати і про вайбер і про ще безліч месенджерів.

Взагалі викристовувати для спецзавдань звичайний цивільний  месенджер з шифруванням на рівні серверу це тупість, для цього є більш придатні штуки.

А телега на цей час краща річ для читання новин.

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
тут с многим в его мнении по этому поводу согласен

Добре.

Я його відповіді не читав. Не тільки тому, що коли я бачу цей Фер стайл відповідей, із 5-10 цитуваннями, то мене трохи нудить, а ще й тому, що, на мій погляд, свідомо чи несвідомо, із якихось своїх особливостей Тамерлан говоре / пише проти нас. За наших ворогів.

Без промоутерів Телеграму (можливо!) вірогідність того, що у людей із мого допису його б не було, була б вище.
Без промоутерів гарних руських їх вплив на нас та наших західних друзів був би можливо менше.

Cпойлер
Нажаль я не дуже обізнаний в ситуації із Миротворцем, як я пам'ятаю було про нього як хороше так і погане.


Якось так.

Offline Tamerlan

  • *****
  • Повідомлень: 8767
  • Karma: 1736
  • Стать: Чоловіча
на мій погляд, свідомо чи несвідомо, із якихось своїх особливостей Тамерлан говоре / пише проти нас. За наших ворогів.
Ты можешь считать как хочешь, разумеется. Но в реальности я нигде и никогда не писал ничего плохого ни про Украину, ни про украинцев. Тем более против.

Offline Leo_need

  • *****
  • Повідомлень: 9503
  • Karma: 1576
  • Стать: Чоловіча
  • Україна, м.Київ
Подскажите, кто знает, какие должны быть параметры карты видеозахвата для перегонки домашних видеокассет в цифру ?
Я вижу в продаже очень разные по цене и зарактеристиками модели и не понимаю как выбрать.

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34705
  • Karma: 16987
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Подскажите, кто знает, какие должны быть параметры карты видеозахвата для перегонки домашних видеокассет в цифру ?
Я вижу в продаже очень разные по цене и зарактеристиками модели и не понимаю как выбрать.
дивлячись скільки касет треба оцифрувати, бо може бути тупо дешевше їх віддати кудись та за умовну штуку гривень це зробити.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Helten

  • **
  • Повідомлень: 72
  • Karma: 47
  • Стать: Чоловіча
По идее да, он определяет протокол Power Delivery или Quick Charge, и уже по протоколу напряжение и силу тока.

Offline fakir

  • *****
  • Повідомлень: 2630
  • Karma: 1806
Такой вопрос.
Правильно ли я понимаю, что он по при подключении сам определяет какую силу тока  и напряжение
Не зовсім. Він видасть те, що запросить пристрій. Пристрій визначає що йому потрібно.
Наприклад QC4 дозволяє пристрою вимагати від 3,6 В до 20 В, з кроком 20 мВ
Cпойлер
тут є деталі про те як це працює https://www.youtube.com/watch?v=UgjkKa7-GoM

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34705
  • Karma: 16987
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Колеги, Jackery explorer 240 гівно чи не зовсім? Можуть віддати за нормальні гроші.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Зараз все трохи дешевіє, так що якщо що - може щось краще візьмеш. Із іншого боку коли я придивлялвся до Екофлоу я вирішив брати Джекері як більш дешевий варіант. Але не було ні того ні іншого.

Тільки но спам прийшов із рекламою - ціна такого агрегату - 11707 ₴
« Останнє редагування: Січень 10, 2023, 15:56:51 від Фрипп »

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Роутер можливо помер сам собою? Незалежно від стрибків напруги.

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26284
  • Karma: 20582
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Если роутер помер в момент отключения то повербанк скорее всего не при чём. Напряжение, которое выдаёт переходник померять и тестером можно, дабы убедится что переходник рабочий. И БП роутера можно померять.

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26284
  • Karma: 20582
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
БП роутера - так там же все паспортное и кондовое.
Если он сгорел то измерение это покажет и собсно выяснится виновник торжества. Про повербанк не понял, он выдаёт 5 вольт, а переходник их повышает до 9? Или повербанк сам решает сколько выдавать, а переходник просто пассивный из усб на штеккер?

Offline fakir

  • *****
  • Повідомлень: 2630
  • Karma: 1806
БП роутера - так там же все паспортное и кондовое.
Если он сгорел то измерение это покажет и собсно выяснится виновник торжества. Про повербанк не понял, он выдаёт 5 вольт, а переходник их повышает до 9? Или повербанк сам решает сколько выдавать, а переходник просто пассивный из усб на штеккер?
пб сам нічого не може вирішувати
або він дає 5В і шнур підвищує напругу
або "шнур" має на борту мікросхему яка "просить" 9В
якщо пб сам видає 9В у USB гніздо, то його треба викінути ремонтувати

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26284
  • Karma: 20582
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Всєй правди ми нє узнаєм. ©

Offline fakir

  • *****
  • Повідомлень: 2630
  • Karma: 1806
пб сам нічого не може вирішувати
або він дає 5В і шнур підвищує напругу
кхм... а кто (и как) тогда решает - что именно из перечисленного в описании
какую силу тока  и напряжение (из паспортных Type-C1: 5V*3A, 9V*3A, 12V*3A, 15V*3A, 20V*3.25A = 65W Max / Type-C2: 5V*2.4A, 9V*2A, 12V*1.5A = 18W Max / USB-A: 5V*2.4A, 9V*2A, 12V*1.5A, 5V*4.5A - 22.5W Max)
он будет выдавать?


я вище дав посилання на відео де пояснюється як працюють протоколи QC1, QC2, QC3 (Quick Charge)
https://pikvik.com.ua/index.php?topic=80.msg1160323#msg1160323
хоча б перші 7 хв.
форма роз'єму type c, type a, mini-usb, micro-usb не має значення, використовуються 4 проводи +(Vbus), data-, data+, -(GND)

Offline fakir

  • *****
  • Повідомлень: 2630
  • Karma: 1806
Переходник - номинирован на выдачу 9V на dc от usb(a), см.выше - это все, что известно о нем (причем судя по тому, какое стандартное напряжение у usb, как и что он преобразует - тоже неизвестно, строго говоря, он может и регулировать, и тупо повышать вольтаж от стандартных usb-шных 5V, при этом что он и как будет делать от - тоже неизвестно как и какого - выданного повербанком - тоже х.з.). просто пассивного из usb на dc (на штекер) я не нашел, везде продавец спрашивал "на скоко вольт?" - я ответил в лоб про роутер "на 9" - его и купил.
швидше за все в "перехідник" вбудований dc-dc перетворювач на 9В, які він буде видавати від любого USB (комп'ютер, пб, зарядий пристрій) навіть без навантаження
вочевидь "перехідник" справний, якщо новий роутер від нього працює, а старий ні

для того, щоб використати "вбудований" в пб або зарядний пристрій перетворювач QC потрібна спеціальна мікросхема, щось на кшталт такого https://prom.ua/ua/p1547207528-adapter-type-qc4.html
він буде видавати 9В тільки якщо "постачальник" вміє QC...

Cпойлер
це була напруга, а про струм (Ампери) ми поговоримо в наступній серії

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34705
  • Karma: 16987
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
панове електромеханіки, підкажіть ще таке. взяв батарейку цю, Jackery, тепер схема виглядає так
UPS -> Jackery -> мережевий подовжувач, в якому модем, рутер, монітор. при цьому output на батареї вище, ніж input, умонов 78 на 60, і вона потроху розряджується. наскільки взагалі правильно так запитувати, та як правильно побудувати цю всю схему взаємодії з цих девайсів.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Розкажу як в мене, може тоже не все гаразд

У мене Екофлоу - УПС - подовжувач - котел. Поки Екофлоу працює УПС не пікає. На всю ніч не хватає звісно. Екофлоу під'єднанний до розетки, щоб нуль був.

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34705
  • Karma: 16987
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Розкажу як в мене, може тоже не все гаразд

У мене Екофлоу - УПС - подовжувач - котел. Поки Екофлоу працює УПС не пікає. На всю ніч не хватає звісно. Екофлоу під'єднанний до розетки, щоб нуль був.

ось я вже встиг начитатися, що не можна із-за типу батареї, щоб він постійно був підключений до розетки.
There is a big difference to sitting at 100% and periodically recharging it, and leaving it plugged in all the time.

as soon as it is charged, when not charging, the battery will discharge slowly. After a few months, it likely drops 10% or so, and the recommendation to charge it back is for use case.
If left plugged in, it would be CONSTANTLY being hit with maximum charge voltage, and the cells would degrade rapidly.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline com

  • *****
  • Повідомлень: 1651
  • Karma: 69
  • Стать: Чоловіча
  • Львів
В мене немає котла/насоса. Тому після зарядки батарей, я упс вимикаю.
Якщо нікого немає вдома, а треба щоб котел/насос працював, то можна залишити упс в роботі. Якщо вдома є хтось, то сам може увімкнути після відключення світла.

В тих екофлоу і подібних - літієві батарейки з контролерами, то їм перезаряд не страшний, бо контролер не допустить перезаряду.

А я контролер не купив на батарею від Ніссан ліф. Виконую роль контролера сам. Дивлюсь, щоб напруга при заряді не перевищувала 42 вольти для 10 послідовних комірок літія.

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
не можна щоб він постійно був підключений до розетки
УПС чи Джекері?

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34705
  • Karma: 16987
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
не можна щоб він постійно був підключений до розетки
УПС чи Джекері?
Джекері, в УПС якраз батарея для постійного підключення зроблена.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline com

  • *****
  • Повідомлень: 1651
  • Karma: 69
  • Стать: Чоловіча
  • Львів
Звичайні упси зі звичайними свинцевими батареями як раз при постійному включенні підсмажують ті свинцеві батареї, вони усихають та виходять з ладу. Є упси з більш щадним режимом типу Eaton, але вони дороги і не всі підтримують зовнішні батареї для тривалої автономної роботи.

Offline com

  • *****
  • Повідомлень: 1651
  • Karma: 69
  • Стать: Чоловіча
  • Львів
не можна щоб він постійно був підключений до розетки
УПС чи Джекері?
Джекері, в УПС якраз батарея для постійного підключення зроблена.
Там літієвий АКБ, як в ноутбуках та телефонах, від перезаряду не страждає, бо є контролер.

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198

0 Користувачів і 3 Гостей дивляться цю тему.