Автор Тема: Образование. Успехи, проблемы и провалы.
 

Offline Чиби

  • *****
  • Повідомлень: 14720
  • Karma: 9209
  • Стать: Жіноча
  • Disce pati
Re: Образование. Успехи, проблемы и провалы.
« Reply #1380 : Вересень 12, 2021, 17:21:50 »
А я здогадалась! І це насправді дивно. :smilie5:

Offline kvk

  • *****
  • Повідомлень: 5051
  • Karma: 3005
  • Стать: Чоловіча
Re: Образование. Успехи, проблемы и провалы.
« Reply #1381 : Вересень 13, 2021, 19:16:58 »
Кто знает- что за павлин-мавлин?
Американский университет в здании киевского речвокзала, новость июньская без подробностей.

Online vs

  • *****
  • Повідомлень: 2438
  • Karma: 2447
  • Стать: Чоловіча
Re: Образование. Успехи, проблемы и провалы.
« Reply #1382 : Жовтень 01, 2021, 22:25:03 »
Які бувають історії у житті, хто б сказав - не повірив би.

Років з 25 тому, а може навіть більше, був я молодим викладачем в українському виші, тільки-но почав читати лекції, і був в мене один студент, дуже здібний, з тих, хто запам'ятовується.  Потім він поіхав в рамках сумісного проекту в іншу країну (Австрію), я теж в тому брав участь, тож ми постійно перетикалися по роботі. Далі вийшло так, що він в якийсь момент знайшов там місце на фірмі (при чому здається, вже після завершення проекта, тобто це проекту вже не заважало взагалі). На жаль, кафедра наша (а точніше окремі особи на неї) до таких речей не ставилася схвально, в результаті чого (я про це дізнався значно пізніше) йому не далі можливості захистити в Україні диплом. Але фірма на це не зважила, і він там залишився працювати. Потім до нього приїхала дружина (теж моя студентка), в них народилися там діти, кінець кінцем вони отримали громадянство.

Пройшли роки. Врешті-решт в те ж саме місто приїхав працювати в місцевому універі я (теж врешті-решт зі кафедральним скандалом, але це не важливо). Ми зустрілися, було дуже приємно спілкуватись, він був на тій самій фірмі, але вже на якійсь вищій позиції. Саме тоді я взнав, що в нього досі немає диплому, він ще казав, що фірма кінець-кінцем почала йому натякати, що для подальшого зрісту диплом вже б не завадив би. І вже тоді він почав думати - а чи не піти йому в місцевий універ отримати той диплом.

Пройшли ще роки. Ми спілкувалися час від часу, але останній рік якось детально не говорили, тож я не знав про його плани. І вчора я відкриваю список студентів, що зареєструвалися на мій курс у цьому семестрі, і бачу там його.

Це 25+ років і інша країна, один студент і один викладач, цікаво, чи були ще такі прецеденти?

(а мені між іншим дещо й стрьомно - як його вчитиму?)
« Останнє редагування: Жовтень 01, 2021, 23:11:05 від vs »

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8731
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Образование. Успехи, проблемы и провалы.
« Reply #1383 : Грудень 01, 2021, 15:54:14 »
Ну, ви тут про щось "високе", а в мене внук у першому класі.
Так от, вчать вони віршик:
"У діброві барани рубали дрова,
У діброві кажани рубали дрова..."
Я його питаю: - А ти знаєш, що таке діброва? -Ні.
Розказую, що таке діброва. Добре, що в нього другі дідо й баба живуть у передмісті, і як рубають дрова, він бачив. А інші міські діти? Вони бачили хіба що як пиляють навесні дерева і гілки.
Чому вчителька їм це не пояснює, не розказує?  :sho_za:
Ще був віршик про перелаз. Теж довелося пояснювати і малювати.
Я навіть не впевнена, що його мама знає слова "діброва" і "перелаз".
 :(
« Останнє редагування: Грудень 01, 2021, 21:16:53 від Lilьka »

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8731
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Образование. Успехи, проблемы и провалы.
« Reply #1384 : Грудень 01, 2021, 16:15:50 »
А англійська  :dash2: :dash2: :dash2:
Покажіть мені ту людину, яка склала цю програму для першачків. Я із задоволення прикладу її фейсом об тейбл в особливо збоченій формі. :mad:
Нафіга вони вчать алфавіт? Чому не вчити маленьких дітей в Україні дитячих віршиків, пісень, простих речень,
Cпойлер
блядь, мене ж мало не кожного дня перемикає з тією англійською
Мені здається, що це якийсь світ навиворіт. Або спеціально так пороблено, щоб це покоління ніяк не змогло вивчити англійську  :scare3:

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8731
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Образование. Успехи, проблемы и провалы.
« Reply #1385 : Грудень 01, 2021, 16:20:39 »
Мій син вчився в англійській школі. Я з ним вчила мову з його 2-х років, як могла. От коли прийшли на співбесіду в перший клас, то вчителі мені сказали: "Навіщо ви вчили алфавіт? Ви нам учня зіпсували!" На щастя, якось обійшлося  :grin:

Offline Mike123

  • *****
  • Повідомлень: 27653
  • Karma: 7878
  • Стать: Чоловіча
Re: Образование. Успехи, проблемы и провалы.
« Reply #1386 : Грудень 01, 2021, 16:43:00 »
Чому вчителька їм це не пояснює, не розказує?
Вчителька теж міська і не знає, як рубати дрова :smile4:.

Offline Solmir

  • *****
  • Повідомлень: 4633
  • Karma: 3515
  • Стать: Чоловіча
  • Киев
Re: Образование. Успехи, проблемы и провалы.
« Reply #1387 : Грудень 01, 2021, 17:32:38 »
Чому вчителька їм це не пояснює, не розказує?
Вчителька теж міська і не знає, як рубати дрова :smile4:.
Так нехай спитає у баранів та кажанів.

Online vs

  • *****
  • Повідомлень: 2438
  • Karma: 2447
  • Стать: Чоловіча
Re: Образование. Успехи, проблемы и провалы.
« Reply #1388 : Грудень 01, 2021, 19:02:21 »
у продовження історії зі студентом з 90х - все виявилось легко, ми поспілкувались перед початком, навіть пожартували чи не треба нам кудись до гіннеса, ну а далі - курс йде своїм чином, ніяких складнощів.  Цікаво, що він сказав що не в останню чергу пішов вчитися просто тому що захотів, каже - втомився від бізнес-IT за стільки років, якщо хтось запропонує PhD - піде з задоволенням. Дещо мабуть подібне як тут у Видри було, якщо я вірно пам'ятаю її ситуацію.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8731
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Образование. Успехи, проблемы и провалы.
« Reply #1389 : Грудень 01, 2021, 19:34:26 »
Чому вчителька їм це не пояснює, не розказує?
Вчителька теж міська і не знає, як рубати дрова :smile4:.
Так нехай спитає у баранів та кажанів.

Там ще варани були, бля.

Offline Юльчча

  • *****
  • Повідомлень: 4007
  • Karma: 2538
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Образование. Успехи, проблемы и провалы.
« Reply #1390 : Грудень 02, 2021, 16:13:08 »
Я тоже не вдупляю, нафига они в первом классе учат английский алфавит? И прописывают подряд все буквы. Устно они много слов уже знают, вот могли бы самые простые учиться читать, типа cat, pen, banana. Просто сам принцип понять, открытые, закрытые слоги. Они это будут проходить, конечно, но позже. А сейчас просто проходят буквы, пишут их по несколько строк, дошли уже до R. Весь семестр тупо пишут, фигня якась.

Offline Omela

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 6875
  • Karma: 3797
  • Стать: Жіноча
  • Харьков
Re: Образование. Успехи, проблемы и провалы.
« Reply #1391 : Серпень 30, 2022, 13:22:19 »
Дочці у болгарскій школі пропонують на вибір "другу" мову - німецьку, іспанську чи італійську. Німецьку вона рік вчила в харківській школі (нічого не пам'ятаю(с)), а про іспанську чомусь кажуть, що вона легше. На жаль варіанта "ніяку" нема, ми б його обрали.

Offline BigSister

  • *****
  • Повідомлень: 1747
  • Karma: 640
  • Німеччина
Re: Образование. Успехи, проблемы и провалы.
« Reply #1392 : Серпень 30, 2022, 13:55:11 »
На жаль варіанта "ніяку" нема, ми б його обрали.
Мдя...

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4636
  • Karma: 2787
  • Стать: Жіноча
Re: Образование. Успехи, проблемы и провалы.
« Reply #1393 : Серпень 30, 2022, 14:01:20 »
Дочці у болгарскій школі пропонують на вибір "другу" мову - німецьку, іспанську чи італійську. Німецьку вона рік вчила в харківській школі (нічого не пам'ятаю(с)), а про іспанську чомусь кажуть, що вона легше. На жаль варіанта "ніяку" нема, ми б його обрали.
Іспанська легше ніж німецька (я вчила обидві). І дуже красива  :girl_dance: Там менше відмінювань ніж в німецькій.
Я думаю що якщо після року вивчення німецької не хочеться продовжувати, то іспанська хороший вибір.

Offline Ellianna

  • *****
  • Повідомлень: 11182
  • Karma: 6930
  • Стать: Жіноча
  • Люблю читать чужие мысли
Re: Образование. Успехи, проблемы и провалы.
« Reply #1394 : Серпень 30, 2022, 14:05:28 »
Іспанська в теорії якщо брати увесь світ, більш поширена, ніж німецька, окрім Іспанії і значної частини США, ще пів південної Америки.
Sarcasm and compassion are two of the qualities that make life on Earth tolerable
Nick Hornby

Online Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19277
  • Karma: 6648
  • Стать: Жіноча
Re: Образование. Успехи, проблемы и провалы.
« Reply #1395 : Серпень 30, 2022, 14:21:41 »
а про іспанську чомусь кажуть, що вона легше.
Так,  у порівнянні з німецькою граматика  не така закручена.
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline Выдра

  • *****
  • Повідомлень: 7070
  • Karma: 5433
  • ___
Re: Образование. Успехи, проблемы и провалы.
« Reply #1396 : Серпень 30, 2022, 15:20:08 »
Дочці у болгарскій школі пропонують на вибір "другу" мову - німецьку, іспанську чи італійську. Німецьку вона рік вчила в харківській школі (нічого не пам'ятаю(с)), а про іспанську чомусь кажуть, що вона легше.
Моя дочь брала испанский как третий язык, ей нравилось. Легкий, логичный, и туча народу на нем говорит.
Выучит и будет путешествовать по Южной Америке.
Там хорошо.

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.